Nazar Nur Kaya Son Yolculuğuna Uğurlandı

» GÜNDEM » Nazar Nur Kaya Son Yolculuğuna Uğurlandı

Katıldığı ses yarışmasıyla adını duyuran Nazar Nur Kaya, Kasımpaşa Büyük Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. 16 yaşındaki Kaya’nın cenazesine Acun Ilıcalı, Murat Boz ve Hadise de katıldı. Anne Kaya’nın Acun Ilıca’ya sarılarak ağladığı görüldü. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Nazar Nur Kaya için Beyoğlu’nda bulunan Kasımpaşa Büyük Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. 16 […]

Katıldığı ses yarışmasıyla adını duyuran Nazar Nur Kaya, Kasımpaşa Büyük Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. 16 yaşındaki Kaya’nın cenazesine Acun Ilıcalı, Murat Boz ve Hadise de katıldı. Anne Kaya’nın Acun Ilıca’ya sarılarak ağladığı görüldü.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Nazar Nur Kaya için Beyoğlu’nda bulunan Kasımpaşa Büyük Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. 16 yaşındaki Nazar Nur Kaya’nın cenazesine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Acun Ilıcalı, Murat Boz ve Hadise’nin yanı sıra çok sayıda arkadaşı katıldı.

Cenaze töreni sırasında Nazar Nur Kaya’nın annesi ayakta durmakta güçlük çekti. Yakınları tarafından sakinleştirilen annenin gözyaşları görenleri duygulandırdı. Acun Ilıcalı ise cenaze namazına katılarak aileye baş sağlığı diledi. Anne Kaya’nın Acun Ilıca’ya sarılarak ağladığı görüldü. Bir süre anne Kaya ile sohbet eden Acun Ilıcalı daha sonra vatandaşlarla birlikte saf tuttu.

HADİSE: HEPİMİZ ÇOK ÜZGÜNÜZ
Cenazeye katılarak aileye baş sağlığı dileyen Hadise, ’’ Nazar’ın ailesine Allah’tan sabır ve güç diliyorum. Diyecek hiçbir şey yok. Hepimiz çok üzgünüz’’ diyerek duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

ABLA HATİCE KAYA: ’’ALLAH’IN TAKDİRİ ANCAK DOKTOR HATASI’’
Nazar’ımızın önce beyin ölümü gerçekleşti dediler. Sonra bitkisel hayatta olduğunu söylediler. Ardından uyanacak, siz bekleyin diye bize sürekli ümit verdiler. Biz bir ümidin peşinde hastane önlerinde sabahladık. Bu süreçte Acun abi bizimle ilgilendi. Allah’ın takdiri ancak kardeşimin ölümünde doktor hatası var maalesef” dedi.

Piyalepaşa Büyük Cami’de kılınan cenaze namazının ardından Nazar Nur Kaya, defnedilmek üzere Cebeci Mezarlığı’na götürüldü.
Acun Ilıcalı’dan Nazar Nur Kaya mesajı (O Ses Çocuklar’ı yasa boğan ölüm) 31.10.2018 – 08:04
Geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma alınan O Ses Çocuklar programı yarışmacısı Nazar Nur Kaya’nın hayatını kaybetmesinin ardından Acun Ilıcalı başta olmak üzere yarışmanın jüri üyeleri de veda mesajları yayınladı. Ilıcalı, “Çok erken çok acı, söyleyecek bir şey bulamıyorum” ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı

“Çok erken çok acı, söyleyecek bir şey bulamıyorum. Tatlı güzel Nazar mekanın cennet olsun, Allah ailene sabır versin.”

Hadise

Nazar… Sözün bittigi yer… O Ses Çocuklarda seninle tanıştık, çalıştık ve vakit geçirdik..Şimdi melek oldun uçtun gittin..Aklım almıyor, o büyük güzel ailen için Allah’tan güç ve sabır diliyorum…
Ve sen artık meleklerin arasından bizi izliyorsun cenetten…
Nazar…

Murat Boz

Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun Nazar. Nurlar içinde uyu.

Şahin Kendirci

O Ses Çocuklar birincisi ve şu sıralar Müslüm filminde Müslüm Gürses’in çocukluğunu canlandıran Şahin Kendirci arkadaşı için, “Bu sabah canım çok yanıyor. Yarışmadan arkadaşım ve can kardeşim. Nazar’ımızı bir hastane ihmali yüzünden kaybettilk. Nur içinde uyu melek kız” ifadelerini kullandı.