Mustafa Şentop’tan Nafaka Açıklaması

» GÜNDEM » Mustafa Şentop’tan Nafaka Açıklaması

MUSTAFA ŞENTOP’TAN NAFAKA AÇIKLAMASI TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop,nafaka konusu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.Nafaka konusu ile ilgili bilgiler veren Şentop,bu konu hakkında çok sayıda şikayet aldıklarını belirtti.Gerek sms whatsapp ve mail yoluyla vatandaşlardan nafaka ile ilgili şikayet aldıklarını belirten Mustafa Şentop,5-6 ay gibi kısa süre evlilik yaşayan ve daha sonra boşanan erkeklerin bu konuda […]

MUSTAFA ŞENTOP’TAN NAFAKA AÇIKLAMASI

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop,nafaka konusu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.Nafaka konusu ile ilgili bilgiler veren Şentop,bu konu hakkında çok sayıda şikayet aldıklarını belirtti.Gerek sms whatsapp ve mail yoluyla vatandaşlardan nafaka ile ilgili şikayet aldıklarını belirten Mustafa Şentop,5-6 ay gibi kısa süre evlilik yaşayan ve daha sonra boşanan erkeklerin bu konuda sorun yaşadıklarını belirtti.Kadınları bu konuda mağdur etmeden adil şekilde bu sorunun çözülmesi gerektiğine vurgu yapan Şentop,”Ama nafaka ödemek zorunda kalan insanların şikayetleri geliyor. Bunu adil bir şekilde tabii ki kadınlarımızı da mağdur etmeden formüle kavuşturmak lazım diye düşünüyorum ben.” dedi.

”ERKEKLER MAĞDUR OLUYOR”

“Yapılan çalışmayla ilgili bir bilgim yok ama yoğun bir şekilde talebin olduğunu biliyorum, gerek mektupla, maille, sms’le, Facebook ve WhatsApp’tan yoğun bombardıman altındayız bir süredir. Ben de anlatılan somut vakaları dikkate aldığımızda bazı konularda gerçekten mağdur olan vatandaşlarımız var. Erkekler mağdur oluyor, kısa bir evlilik, 5-6 ay evlilik, arkasından uzun zaman nafaka ödemek durumunda kalan, başka bir evlilik kurmuş kendine çoluk-çocuğu olmuş devam ediyor. Ama nafaka ödemek zorunda kalan insanların şikayetleri geliyor. Bunu adil bir şekilde tabii ki kadınlarımızı da mağdur etmeden formüle kavuşturmak lazım diye düşünüyorum ben.”

”İNŞALLAH DAHA ADİL BİR FORMÜL BULUNUR”

“Çocukları ayrı tutmak lazım, gerek anne, gerek baba boşansalar da çocuklardan boşanma olmuyor. Onlara olan yükümlülüklerini yerine getirmeli ama eşler arasında boşanmadan sonra nafaka konusunun, yargı kararlarıyla da aslında bunun bir noktaya getirilmesi mümkündür. Zaman zaman gözden geçirilmesi yeniden değerlendirilmesi, uyarlanması mümkündür. Herhalde bu konuda bir netice alınamadığı için milletimizden şikayetler geliyordu ama inşallah daha adil bir formül bulunur.”