Muş’ta Karla Mücadele Çalışması Devam Ediyor

» GÜNDEM » Muş’ta Karla Mücadele Çalışması Devam Ediyor

Muş Belediyesi karla mücadele ekipleri, yoğun kar yağışının ardından cadde ve sokaklardaki karları temizleyerek şehir dışına taşımaya devam ediyor

Hafta başında kenti etkisi altına alan kar yağışının ardından harekete geçen Muş Belediyesi karla mücadele ekipleri, ana ve ara yolları kardan arındırarak araçlara rahat bir ulaşım imkanı sağlarken, kaldırımları da temizleyerek vatandaşların sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlıyor.

Son günlerde kesintisiz karla mücadele çalışması yürüten ekipler, zaman zaman etkili olan kar yağışı ile bu çalışmasını başarılı bir şekilde sürdürüyor. Vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için titizlikle çalışan ekipler, toplanan karları dışına taşıyarak trafiği rahatlatıyor.

Cumhuriyet ve İstasyon Caddelerindeki kar temizleme çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, personellere kolaylıklar dilerken karşılaştığı vatandaşlarla da ayaküstü sohbet etti.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, “Pazartesi gününden itibaren yoğun bir karla mücadele mesaisi içerisindeyiz. 3 gün boyunca aralıksız yağan kar yağışının sıkıntısını vatandaşlarımıza yansıtmamak için hep sahadayız. Ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca çalıştılar ve halen aynı kararlılıkla çalışıyorlar” dedi.

Başkan Asya, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “17 mahallemizde eş zamanlı bir şekilde karla mücadele çalışması yürütüyoruz. Özellikle ana artelerdeki karları toplayarak şehir dışına taşıyoruz. Kar yağışının fazla olması nedeniyle karla mücadele ekiplerimiz gece saatlerinde de çalışmalarını devam ettiriyor. Öncelikli olarak ana caddeleri ulaşıma açan ekiplerimiz, kaldırımları da temizleyerek yayaların sıkıntı yaşamamasını sağlıyor. Yeni bir yağış olmazsa birkaç gün içerisinde kent genelinde toplanan karlar taşınmış olacak. Karla mücadele çalışmasının külfetli olduğunu biliyoruz. Ancak halkımıza sorunsuz ve kaliteli hizmet sunmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.”