Muş’ta COVİD Denetimleri Sürüyor

» GÜNDEM » Muş’ta COVİD Denetimleri Sürüyor

Muş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, covid-19 salgını dolayısıyla şehir merkezinde denetimlerini sürdürüyor.

Muş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, covid-19 salgını dolayısıyla şehir merkezinde denetimlerini sürdürüyor.
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele ülke genelinde olduğu gibi Muş’ta da devam ediyor. Muş Belediyesi pandemi süreci boyunca toplu yaşam ve toplu kullanım alanlarını düzenli olarak dezenfekte ederken, İl Hıfzı Sıhha Kurulunca oluşturulan ekiplerde görev yapan personeller de şehir merkezinde denetimler yapıyor.
Muş Belediyesi Zabıta ekipleri araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu ana caddeler başta olmak üzere il genelindeki maske, mesafe ve temizlik konularında vatandaşlara uyarılarda bulundu. Eksiklik tespit edilen işletmeler hakkında tutanak tutularak bir sonraki denetime kadar bu eksikliklerin giderilmesi istendi.
Pandemi sürecinin başından beri denetimler konusunda taviz vermeyen Muş Belediyesi; alışveriş merkezleri, marketler, kuaför ve güzellik merkezleri, kafeler başta olmak üzere; vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanların denetlemelerine devam ediyor. Ekipler, ayrıca emniyet mensupları ile birlikte cadde ve sokaklarda araç ve yaylarda maske denetimi yapıyor.