İstanbul’da Ekmeğe Zam Geldi

» EKONOMİ » İstanbul’da Ekmeğe Zam Geldi

İstanbul’da ekmeğe zam geldi. İstanbul Ticaret Odası’na bağlı fırınlar ekmeğe 25 kuruş zam yaptı. Bazı semtlerde ekmek 1 buçuk liraya satılmaya başlandı. Esnaf odasına bağlı fırınlarda ise henüz zam yok.İstanbul’da fırınların bir kısmı ekmeğe 25 kuruş zam yaptı. Bazı semtlerde ekmek 1,5 liraya satılmaya başlandı. Zammı dün İstanbul Ekmek Fırıncıları Odası Başkanı Erdoğan Çetin duyurdu. […]

İstanbul’da ekmeğe zam geldi. İstanbul Ticaret Odası’na bağlı fırınlar ekmeğe 25 kuruş zam yaptı. Bazı semtlerde ekmek 1 buçuk liraya satılmaya başlandı. Esnaf odasına bağlı fırınlarda ise henüz zam yok.İstanbul’da fırınların bir kısmı ekmeğe 25 kuruş zam yaptı. Bazı semtlerde ekmek 1,5 liraya satılmaya başlandı.

Zammı dün İstanbul Ekmek Fırıncıları Odası Başkanı Erdoğan Çetin duyurdu. Çetin, “Fırıncılar İstanbul’da ikiye ayrılıyor. İstanbul Ticaret Odası’na üyeler ekmeğe 25 kuruşluk bir zam yaptı. Esnaf Odası olarak biz de ilerleyen günlerde yapmayı planlıyoruz” dedi.

Ekmeğe zam konusunda gerekli müracaatları yaptıklarını söyleyen İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz ise, “Ekmeğe zam konusunda gerekli müracaatları yaptık. Şu an İstanbul Ticaret Odası’na bağlı bazı fırıncılar zam yaptı. Ancak biz Esnaf Odası olarak zam yapmış değiliz.” dedi.