İsrail’den Filistinlilere Saldırı 4 Kişi Hayatını Kaybetti!

» GÜNDEM » İsrail’den Filistinlilere Saldırı 4 Kişi Hayatını Kaybetti!

İsrail ordusunun bugün Gazze’ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 4’e yükseldi.İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyini savaş uçakları ve toplarla vurdu. En az dört filistinli hayatını kaybetti. İsrail ordusu vurulan hedefin Hamas’a ait olduğunu ileri sürdü. Gazze sınırı da hareketli. Filistinliler İsrail’i protesto için sınırda her cuma olduğu gibi gösteri düzenledi. İsrail parlamentosunda bu hafta […]

İsrail ordusunun bugün Gazze’ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 4’e yükseldi.İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyini savaş uçakları ve toplarla vurdu. En az dört filistinli hayatını kaybetti. İsrail ordusu vurulan hedefin Hamas’a ait olduğunu ileri sürdü.

Gazze sınırı da hareketli. Filistinliler İsrail’i protesto için sınırda her cuma olduğu gibi gösteri düzenledi. İsrail parlamentosunda bu hafta yahudi ulus devleti yasası tasarısının onaylanması Filistinlilerin tepkisini çekmiş durumda.

Bu nedenle sınırdaki gösterilere katılım önceki haftalara göre daha fazlaydı.

BM’DEN GAZZE UYARISI

Birleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov, “Filistinlileri ve İsraillileri başka bir savaşa girmek için kışkırtmak isteyenler başarılı olmamalı.” ifadesini kullandı.

Mladenov, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden “Gaza” ve “Palestinians” etiketleriyle yaptığı paylaşımda, “Gazze’deki herkesin eşikten (savaşın eşiği) geri adım atması gerekiyor. Gelecek hafta değil. Yarın değil. Hemen şimdi! Filistinlileri ve İsraillileri başka bir savaşa kışkırtmak isteyenler başarılı olmamalı.” değerlendirmesinde bulundu.

İsrail ordusu, bugün Gazze’ye savaş uçakları, tank atışı ve toplarla düzenlediği saldırının devam ettiğini duyurdu. İsrail askerlerinin bugün Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 4 Filistinli şehit oldu.