Erdoğan:Bunlar Zeytin Dalı Harekatının Bereketi

» GÜNDEM » Erdoğan:Bunlar Zeytin Dalı Harekatının Bereketi

Olumlu geçen Avrupa Birliği görüşmelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle değerlendirdi. Bunlar ”Zeytin Dalı Harekatının Bereketi” Dedi.Yapmış olduğumuz operasyonlarda olumlu sonuçlar aldık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Varna’daki Türkiye-AB zirvesini dönüş yolunda değerlendirdi. Zirvenin olumlu geçtiğini belirten Erdoğan, bunun nedeninin Suriye’deki harekatlar olduğunu söyledi ve “Güçlü iseniz gelişmeler de daha farklı oluyor. Diyen Erdoğan, “Olumlu gelişmeler, […]

Olumlu geçen Avrupa Birliği görüşmelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle değerlendirdi.

Bunlar ”Zeytin Dalı Harekatının Bereketi” Dedi.Yapmış olduğumuz operasyonlarda olumlu sonuçlar aldık.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Varna’daki Türkiye-AB zirvesini dönüş yolunda değerlendirdi.

Zirvenin olumlu geçtiğini belirten Erdoğan, bunun nedeninin Suriye’deki harekatlar olduğunu söyledi ve “Güçlü iseniz gelişmeler de daha farklı oluyor.

Diyen Erdoğan, “Olumlu gelişmeler, Fırat Kalkanı’nın, Zeytin Dalı’nın, şehitlerimizin, gazilerimizin bereketidir bence.” Söylemlerinde bulundu.

AB ile bütün olumsuzlukların geride barakıldığını söylemenin yanıltıcı olacağını vurgulayan Erdoğan, zirve toplantısında Türkiye’de tutuklu bulunan Yunanistan askerlerinin durumunun da gündeme geldiğini belirtti.

AB yetkililerinin, “Siz büyük bir cumhurbaşkanısınız, o iki askerin bırakılmasını sağlayın.” dediğini belirten Erdoğan, kendisinin yanıt olarak “Ben adaletten daha büyük değilim. Yargı makamlarının verecekleri kararı beklemek lazım” dediğini aktardı.