Erdoğan 14 Şubat’da Soçi Zirvesine Katılacak

» DÜNYA » Erdoğan 14 Şubat’da Soçi Zirvesine Katılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi Zirvesi’nin dördüncü toplantısı için 14 Şubat’ta Rusya’ya gidecek.Türkiye, Rusya ve İran tarafından yürütülen Soçi görüşmelerinin dördüncü toplantısı Rusya’nın Soçi kentinde gerçekleştirilecek. 14 Şubat’ta gerçekleştirilecek toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani katılacak. Son toplantı geçtiğimiz yıl eylül ayında İran’ın başkenti Tahran’da yapılmıştı. […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi Zirvesi’nin dördüncü toplantısı için 14 Şubat’ta Rusya’ya gidecek.Türkiye, Rusya ve İran tarafından yürütülen Soçi görüşmelerinin dördüncü toplantısı Rusya’nın Soçi kentinde gerçekleştirilecek. 14 Şubat’ta gerçekleştirilecek toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani katılacak.

Son toplantı geçtiğimiz yıl eylül ayında İran’ın başkenti Tahran’da yapılmıştı.

Zirvede Suriye’deki son gelişmelerin masaya yatırılması bekleniyor. Özellikle İdlib’deki son durum ve ABD’nin çekilme kararı sonrası yaşanabilecek gelişmeler ele alınacak.