• DOLAR
  5,7014
  %0,42
 • EURO
  6,3159
  %0,83
 • ALTIN
  274,71
  %0,73
 • BIST
  100.418
  %-1,48
Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´nde Sona Gelindi

Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´nde Sona Gelindi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Abdulbari Aksoy, Hasköy İlçesi´nde 20 bin metrekare alan üzerinde yapılan, 72 kişi kapasiteli Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´ndeki inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirtti.

Hasköy İlçesi´nde 20 bin metrekare alan üzerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü´nce yapılan ve inşaat çalışmaları sürdürülen 72 kişi kapasiteli Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´ndeki inşaat çalışmalarında sona doğru gelindi.

Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´nde hummalı bir şekilde sürdürülen çalışmaları yerinde ziyaret eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, çeşitli incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Uzun bir emek ve çalışmanın ardından ilimize kazandırılan Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´nde yapım aşamasını gün gün, büyük bir heyecanla her aşamasının takipçisi olan Müdür Aksoy, inşaatın bitmek üzere olduğunu belirterek, bu merkezi halkımızın hizmetine sunmanın heyecanıyla dolu olduğunu, çok yakın bir zamanda merkezin hizmete açılacağını duyurdu. Müdür Aksoy, “Hasköy İlçesi´nde hayata geçirilen Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´nde sürdürülen çalışmaları bugün yerinde ziyaret edip, incelemelerde bulunduk. Projemizin büyük bir bölümü yapılmış olup, inşaat çalışmalarında sona doğur gelinmektedir. Çalışmaları sürdürülen merkezimiz faaliyete geçtiği takdirde, yaklaşık 90 personel istihdam edilmekle birlikte, Sosyal Hizmet anlayışımızın yanında, yıllık yaklaşık olarak ilimize 10 milyon TL değerinde gelir getirecektir. Bu projenin amacı: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Teşkilat ve Görevlerini belirleyen 03 Haziran 2011 tarih ve 633 sayılı Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda ihdas edilen Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Bakım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, engelli bireylerimize sunulan bakım hizmetlerini oluşturmak, geliştirmek ve uygulamakla yükümlüdür” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN