Ege’de Türk Gemisi İle Yunan Savaş Gemisi Çarpıştı

» GÜNDEM » Ege’de Türk Gemisi İle Yunan Savaş Gemisi Çarpıştı

Ege Denizinde Türk yük gemisi ile Yunan savaş gemisi çarpıştı.Olayda yaralanan olmazken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’dan açıklama geldi.Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Yunanistan’ın Midilli adasının yaklaşık 4 mil açıklarında Türk bayraklı Karmate isimli kargo gemisi ile Armatolos isimli Yunan savaş gemisi çarpıştı. Her iki gemide de batma tehlikesi yaşanmadı. Kazada ölen ve yaralanan olmadı. Bakanlık […]

Ege Denizinde Türk yük gemisi ile Yunan savaş gemisi çarpıştı.Olayda yaralanan olmazken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’dan açıklama geldi.Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Yunanistan’ın Midilli adasının yaklaşık 4 mil açıklarında Türk bayraklı Karmate isimli kargo gemisi ile Armatolos isimli Yunan savaş gemisi çarpıştı.

Her iki gemide de batma tehlikesi yaşanmadı. Kazada ölen ve yaralanan olmadı.

Bakanlık her iki gemide de hafif hasar oluştuğunu bildirdi. Yük gemisi çarpışmanın ardından Türkiye istikametinde yoluna devam etti.

Ancak rotasını değiştirerek Dikili limanına ulaştı. Yunan donanması, Türk yük gemisinin durması yönünde yapılan ikazları dikkate almadığını iddia etti.

Olayın Yunan karasularında yaşandığı ileri sürüldü. Yunan donanması, Türk kargo gemisini uluslararası gemicilik güvenliği kurallarını ihlal etmekle suçladı.