Cumhurbaşkanın’dan Açıklama

» GÜNDEM » Cumhurbaşkanın’dan Açıklama

Dün akşam 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz’ü evinde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyarette Gündüz ile yaşadığı diyaloğu anlattı. Erdoğan, 32 yaşındaki 15 Temmuz gazisinin 46 kez ameliyat olduğunu, salı günü ise dizinden altının kesileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Ankara İl Kongresinde yaptığı konuşmada dün akşam 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz’ü evinde ziyaret […]

Dün akşam 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz’ü evinde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyarette Gündüz ile yaşadığı diyaloğu anlattı. Erdoğan, 32 yaşındaki 15 Temmuz gazisinin 46 kez ameliyat olduğunu, salı günü ise dizinden altının kesileceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Ankara İl Kongresinde yaptığı konuşmada dün akşam 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz’ü evinde ziyaret ettiğini ve 47. kez ameliyat olarak bacağının kesileceğini üzülerek açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin satır başları şöyle:
Kahraman askerlerimiz önce biliyorsunuz Cerablus’ta, El Bab’da, yani Fırat Kalkanı harekatında şimdi de Zeytin Dalı Operasyonu’nda, İdlib’de, Afrin’de, Kuzey Irak’taki operasyonlarda bayrağımızı dalgalandıran rüzgarı estiriyor. Kararı verdiğimiz anda önce ben, sonra çağrıyı yapacağız hep birlikte yürüyeceğiz.

‘DÜN AKŞAM BİR GAZİMİZİN EVİNE GİTTİM’

Dün akşam bir gazimizin evine gittim. Ve bu gazimiz 15 Temmuz Köprüsü’nde silahlı bir yaklaşımla bu alçaklar tarafından vurulmuş. 32 yaşında bir genç kardeşimiz, bir tane yavrusu var ve gerçekten çok da cefakar bir eşi var. İlginç olan şey şu: 46 kez ameliyat olmuş. Şimdi Salı günü ayağının dizden altını kesecekler.
Düşündüm, düşündüm dediler ki başka çare yok. 2 Sabri tanıdım ben, birisi bu Sabri ayağı kesiliyor. Diğeri de kendini tankın altına atan Sabri. Onu da çok ameliyat ettiler. Onu yurt dışına gönderdik dil tahsili yapıyor.

SALI GÜNÜ 47. OPERASYON

Dedi ki, ‘Reisim kararı verdim ve salı günü 47. operasyona gireceğiz… Ne yapalım ayağımızı kestireceğiz.’ Böyle gençlerimiz olduktan sonra birileri diyor ki gençlik şöyle gençlik böyle. Bizim gençliğimiz böyle dimdik ayakta. Üniversitelerdeki arkadaşlarınızdan tutun lisedekilere kadar hepsini kucaklamaya ak çatı altında birlikte yola devam etmeye var mısınız.