Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Atatürk Açıklaması

» GÜNDEM » Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Atatürk Açıklaması

İstanbul’da 5 millet bahçesinin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan; ‘Türkiye’de ne Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e ne de inancından, meşrebinden kılık kıyafetinden dolayı herhangi bir vatandaşımıza hakaret edilmesine izin veremeyiz” ifadelerini de kullandı. ”NE GAZİ MUSTAFA KEMAL’E, NE DE KILIK KIYAFETİNDEN DOLAYI VATANDAŞIMIZA HAKARETE İZİN VEREMEYİZ” “Utanmadan sıkılmadan bana İstiklal Marşı’nı okuyup okumamaktan bahsediyor” diyen […]

İstanbul’da 5 millet bahçesinin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan;

‘Türkiye’de ne Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e ne de inancından, meşrebinden kılık kıyafetinden dolayı herhangi bir vatandaşımıza hakaret edilmesine izin veremeyiz” ifadelerini de kullandı.

”NE GAZİ MUSTAFA KEMAL’E, NE DE KILIK KIYAFETİNDEN DOLAYI VATANDAŞIMIZA HAKARETE İZİN VEREMEYİZ”

“Utanmadan sıkılmadan bana İstiklal Marşı’nı okuyup okumamaktan bahsediyor” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Hadi oradan, git ya… Biz onunla büyüdük onunla buralara geldik. Önce haddini bileceksin. Biz istiklal Marşı’yla Safahat’ı yastık altı kitabı olarak koyduk ve öyle büyüdük. Milletimizin de bizim de karnımız bu bayat oyunlara toktur. Türkiye’de ne Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e ne de inancından, meşrebinden kılık kıyafetinden dolayı herhangi bir vatandaşımıza hakaret edilmesine izin veremeyiz.