Cinayetlerin Yaşandığı Osmangazi Üniversitesi Rektörü İstifa Etti

» GÜNDEM » Cinayetlerin Yaşandığı Osmangazi Üniversitesi Rektörü İstifa Etti

REKTÖR İSTİFA ETTİ 4 kişinin silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen İstifa Etti.Açıklamalarda bulunan Rektör Hasan Gönen,soruşturmanın selameti için istifa ettiğini açıkladı. İşte Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen’in Açıklamalarından Satır Başları; ”BİR ÇOK AÇIKLAMA GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR” Gönen, ”Ancak, bu olay sonrasında basında yapılan birçok açıklama gerçeği yansıtmamaktadır. Bu açıklamalarda yer […]

REKTÖR İSTİFA ETTİ

4 kişinin silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen İstifa Etti.Açıklamalarda bulunan Rektör Hasan Gönen,soruşturmanın selameti için istifa ettiğini açıkladı.

İşte Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen’in Açıklamalarından Satır Başları;

”BİR ÇOK AÇIKLAMA GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Gönen, ”Ancak, bu olay sonrasında basında yapılan birçok açıklama gerçeği yansıtmamaktadır. Bu açıklamalarda yer alan iddialar 15 Temmuz sonrası Kanun Hükmünde Kararnamelerle Üniversitemizden uzaklaştırılan ve FETÖ/PDY terör örgütü üyesi veya bağlantısı olmakla yargılanan kişilere ait taraflı iddialardır” diye konuştu.

Gönen, olayın sıcaklığı ve kaybettikleri değerlere saygı ve yürüttüğü kamu görevinin gereği olarak bir açıklamada bulunmadıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

”Gelinen noktada ortaya çıkan vahim durum karşısında, iddiaların kurumumuzu hedef alan hususlarına ilişkin paylaşılabilecek ölçüdeki resmi bilgileri sizlere açıklama ihtiyacı doğmuştur. Yüce Türk adaleti sürecin sonunda elbette tüm gerçekleri ortaya çıkaracaktır. 15 Temmuz 2016 sonrası FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatı, iltisakı veya aidiyeti olduğu iddiaları ile ilgili olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde sadece katil Volkan Bayar ihbarlarına dayanılarak bazı kişiler hakkında soruşturma açıldığı ve işlem yapıldığı iddiası tamamen gerçek dışıdır. Cinayetleri işleyen katil Volkan Bayar da dahil üniversitemize o dönemde verilen tüm ihbar belgeleri dikkatlice incelenmiş ve devletimizin ilgili kurumlarından gelen bilgiler ile birlikte değerlendirme yapılmıştır. Sadece bir dilekçe ile işlem yapıldığı iddiası üniversitemizi olduğu kadar FETÖ/PDY ile mücadelede görev alan devletimizin tüm kurumlarını da töhmet altında bırakan bir tutumdur. Kullanılan bütün deliller devletimizin ilgili kurumları tarafından üniversitemize verilen delillerdir. Üniversitede yürütülen soruşturmalarda katil Volkan Bayar’ın ihbarlarına göre soruşturma açılmadığının en büyük kanıtı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına ve OHAL Komisyonuna gönderilen soruşturma dosyalarıdır.