CHP’li Muhaliflerden Kurultay Yok Yanıtına Eleştiri

» GÜNDEM » CHP’li Muhaliflerden Kurultay Yok Yanıtına Eleştiri

CHP’de yönetimin “kurultay yok” şeklindeki açıklamasına yanıt veren muhalifler, “630 imza teslim edildi. Buna rağmen olağanüstü kurultayı yapmamak için sayılarla oynanmaktadır” ifadelerini kullandı. CHP’de kurultay tartışmasıyla ilgili karşılıkla açıklamalar geldi. CHP Genel Merkezi’nin “569 imza toplandı, yeterli sayıya ulaşılamadı” açıklamasına muhaliflerden yanıt gecikmedi. Muhaliflerden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Yeni bir yönetim iradesinin oluşmasına olanak sağlanabilmesi […]

CHP’de yönetimin “kurultay yok” şeklindeki açıklamasına yanıt veren muhalifler, “630 imza teslim edildi. Buna rağmen olağanüstü kurultayı yapmamak için sayılarla oynanmaktadır” ifadelerini kullandı.

CHP’de kurultay tartışmasıyla ilgili karşılıkla açıklamalar geldi.

CHP Genel Merkezi’nin “569 imza toplandı, yeterli sayıya ulaşılamadı” açıklamasına muhaliflerden yanıt gecikmedi.

Muhaliflerden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Yeni bir yönetim iradesinin oluşmasına olanak sağlanabilmesi için amasız ve fakatsız olağanüstü kurultay kararı alınmalıdır.

Tüzüğümüzün belirlediği süre içinde, yeterli sayıda imza (630 belge ve bilgi) Genel Merkezimize teslim edilmiştir. Buna rağmen Olağanüstü Kurultayı yapmamak için sayılarla oynanmaktadır.

24 Haziran 2018 seçimlerinde partimizin almış olduğu %22.6’lık sonucun analizini yapmamış, öz değerlendirme yapmaktan kaçan bir siyasi anlayış “yerel seçimlere hazırız” diyerek sadece ve sadece kendisini aldatmaktadır.”