CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Erken Seçim Açıklaması

» GÜNDEM » CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Erken Seçim Açıklaması

KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim açıklamasının ardından siyasi liderlerden seçim ile ilgili açıklamalar geldi.Bunlardan biride Ana Muhalefet partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu.Erken seçim ile ilgili bazı değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,”Hazırız kazanacağız, 2018 demokrasi yılı olacak” şeklinde konuştu. SEÇİM BİLDİRGESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK İttifak çalışmalarının da en kısa sürede tamamlanacağını […]

KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim açıklamasının ardından siyasi liderlerden seçim ile ilgili açıklamalar geldi.Bunlardan biride Ana Muhalefet partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu.Erken seçim ile ilgili bazı değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,”Hazırız kazanacağız, 2018 demokrasi yılı olacak” şeklinde konuştu.

SEÇİM BİLDİRGESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

İttifak çalışmalarının da en kısa sürede tamamlanacağını söyleyen CHP lideri, seçim bildirgesinin hazırlanması için çalışmaların da başlatılması kararı alındığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “CHP olarak biz seçime hazırız. Yarın seçim olacakmış gibi hazırız” dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, MYK’nın gündemini düzenlediği basın toplantısıyla paylaştı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısı yaptığını söyleyen Tezcan, “Koalisyon sözcüsü 26 Ağustos’ta erken seçim istiyorum demişti. Koalisyonun büyük ortağı ve onun genel başkanı Erdoğan’da çıktı dedi ki,’24 Haziran 2018’de seçim yapacağız.’ Öyle bir telaş ve şaşkınlıkla vermişler ki kararı o gün üniversite öğrencilerinin sınavı var. O sınavın gününe denk getirmişler. 1,5 milyon evladımızın hazırlandığı sınav tarihiyle oynayacaklar. Biz erken seçim çağrısıyla ilgili görüşümüzü dün çok net açıkladık. Biz dün çok açık biçimde söyledik, hodri meydan. CHP olarak biz seçime hazırız. Yarın seçim olacakmış gibi hazırız. Biz seçimden kaçmayız kaçmadık. Dün hodri meydan dedik, bugünde hodri meydan diyoruz” şeklinde konuştu.