Bir Otobüste 165 Kaçak

» GÜNDEM » Bir Otobüste 165 Kaçak

Erzincan’dan yola çıkan bir otobüs 165 yabancı uyruklu kaçağı İstanbul’a götürmek isterken yolda yakalandı. Kontrolden Önce İndirmiş Jandarma kontrolüne gelmeden evvel yolcularını indiren otobüs şoföründen şüphelenen jandarma ekipleri yolda tarama yaptılar. Ardından da yolda dağınık halde birçok kaçak kişi tespit edildi. Tarlalara doğru kaçan genç yaşlı kadın çocuk her bir kişi toplandı ve emniyete götürüldü. […]

Erzincan’dan yola çıkan bir otobüs 165 yabancı uyruklu kaçağı İstanbul’a götürmek isterken yolda yakalandı.

Kontrolden Önce İndirmiş

Jandarma kontrolüne gelmeden evvel yolcularını indiren otobüs şoföründen şüphelenen jandarma ekipleri yolda tarama yaptılar. Ardından da yolda dağınık halde birçok kaçak kişi tespit edildi. Tarlalara doğru kaçan genç yaşlı kadın çocuk her bir kişi toplandı ve emniyete götürüldü.

Yakalanan kişilerin çoğunun Afganistan uyruklu olduğu tespit edilirken Pakistan ve Bangladeşli kişilerin de var olduğu belirlendi. Ağırlıklı olarak erkeklerden oluşan kaçakların 8i kadın 15’i de çocuk olarak belirlendi.

Otobüsün 46 yolcu kapasitesine sahip olmasına rağmen 165 yolcuyu almış olması da ayrı bir insanlık dramı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaçak göçmenler sağlık kontrolleri için merkezde bulunan bir hastaneye götürüldü. Ardından da kayıtları yapılan kişiler spor salonuna götürüldüler. Otobüs şoförü de gözaltına alınarak sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Kaçak göçmenlerin ülkemize İran sınırından girdikleri ve ilk olarak Ağrı Doğubeyazıt’a giriş yaptıkları tespit edildi. Hedeflerinde ise İstanbul vardı.