Başbakan Yıldırım’dan Rusya ve ABD Açıklaması

» GÜNDEM » Başbakan Yıldırım’dan Rusya ve ABD Açıklaması

”İŞLERİ KARMAŞIK HALE GETİREN HAREKETLERDEN UZAK DURULMALI” Başbakan Binali Yıldırım cuma namazı sonrası çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.Günlerdir konuşulan ABD ve Rusya arasındaki sosyal medya krizinede açıklama getiren Başbakan Yıldırım “İşleri daha da karmaşık hala getiren hareketlerden uzak durulmalı” şeklinde konuştu. ”BÖLGE ZATEN İÇ SAVAŞLAR YÜZÜNDEN BEDEL ÖDEDİ” ABD ile Rusya’nın Suriye üzerinden yaşadığı restleşmeye değinen […]

”İŞLERİ KARMAŞIK HALE GETİREN HAREKETLERDEN UZAK DURULMALI”

Başbakan Binali Yıldırım cuma namazı sonrası çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.Günlerdir konuşulan ABD ve Rusya arasındaki sosyal medya krizinede açıklama getiren Başbakan Yıldırım “İşleri daha da karmaşık hala getiren hareketlerden uzak durulmalı” şeklinde konuştu.

”BÖLGE ZATEN İÇ SAVAŞLAR YÜZÜNDEN BEDEL ÖDEDİ”

ABD ile Rusya’nın Suriye üzerinden yaşadığı restleşmeye değinen Yıldırım, “ABD-Rusya arasında sosyal medya üzerinden bir atışmadır gidiyor. Bölge zaten iç savaşlar yüzünden bir bedel ödedi” dedi.

“İşleri daha da karmaşık hala getiren hareketlerden uzak durulmasını tavsiye ediyoruz” çağrısını yapan Yıldırım şöyle devam etti:

“Kimyasal silah kullanımı masum çocukları insanları öldürmek alçaklıktır. Şiddetle kınıyoruz. Bunu yapanlar bedelini ödemelidir. Bunları yaparken Türkiye’nin Rusya’nın İran’ın önayak olduğu kalıcı barışa yönelik faaliyetleri akamete uğratacak girişimlerden de uzak durulmalıdır. Bu noktada gerekli uyarıları yapıyoruz.” dedi.