Başbakan Salih Müslüm Davasını Açıkladı

» GÜNDEM » Başbakan Salih Müslüm Davasını Açıkladı

Başbakan Yıldırım, eski PYD elebaşı Salih Müslüm’ün yakalanmasıyla ilgili “Gün, NATO müttefikimiz Çekya’nın imtihan günüdür” diyerek iade çağrısı yaptı. BM’nin Suriye’deki ateşkes kararına da değinen Yıldırım, Doğu Guta’da kimyasal silah kullanıldığına yönelik ciddi iddiaların olduğunu kaydetti. AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: “Yarın […]

Başbakan Yıldırım, eski PYD elebaşı Salih Müslüm’ün yakalanmasıyla ilgili “Gün, NATO müttefikimiz Çekya’nın imtihan günüdür” diyerek iade çağrısı yaptı. BM’nin Suriye’deki ateşkes kararına da değinen Yıldırım, Doğu Guta’da kimyasal silah kullanıldığına yönelik ciddi iddiaların olduğunu kaydetti.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Yarın takvimler bir kez daha 28 Şubat’ı gösterecek. Bin yıl sürecek denilen darbe girişiminin yıldönümü. 7 yıl önce ebediyete göçen Erbakan hocamızı da minnetle yad ediyoruz.

28 Şubat’ta sadece hukuku çiğnemediler, ekonomimizi de zarara uğrattılar. 28 Şubat sürecinin faturasını aziz ve cefakar millet ödedi. 28 Şubat’ın yaralarını sardık ama acılarını unutmadık.

“BÜTÜN DÜNYA DUYMUŞ, CHP DUYMAMIŞ”

CHP’nin bazı milletvekilleri bugünlerde bir laf ortada dolaştırıyor. Neymiş, hükümet PYD/YPG’yi terör örgütü olarak kabul etmemiş. Gerçek böyle mi onun için belgelerle geldim.  28 Şubat 2015’ten beri yapılan MGK toplantılarının tamamında YPG, PKK, DEAŞ ile topyekün mücadele var. CHP’nin profesör olan milletvekili bunu yaparsa diğerleri ne yapar bunu siz düşünün.

Bunlar demek ki 20 MGK kararının hiçbirini okumamışlar. Sonuç bildirisinin değişmez gündeminden biri de PKK, PYD, YPG, DEAŞ, FETÖ ile mücadele olmuştur. Bunların farklı isimlerde örgütler olduğunu bütün dünyaya biz ilan ettik.

Bütün dünya yazdı gel gör ki CHP duymamış. Hadi bazı dost bildiğimiz ülkeler PYD’yi terör örgütü olarak görmüyor ama Türkiye’nin anamuhalefet partisine ne oluyor?

ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMAR DÜZENLEMESİ

Çocuk istismarına yönelik sebeplerin ortadan kaldırılması, cezaların caydırıcılığının daha da artırılması konusunda kapsamlı bir çalışma başlattık. Yasal düzenlemeler için teklif yakında Meclis’te olacak. Olayların tekrarlanmaması için sadece yasal düzenleme yapmak yetmez. Eğitim başta olmak üzere ve toplumun her kesimine görevler düşmektedir.

“HOLLANDA’NIN KARARI YOK HÜKMÜNDE”

Batı çifte standarttan vazgeçmiyor. Hollanda’nın 1915 olaylarına ilişkin aldığı karar bizim için yok hükmündedir. Buna soykırım diyenler kendilerine bakmalıdırlar. Katliamlar konusunda en kötü sicil bu iddiaları ortaya atan ülkelerindir. Kimse Türkiye’nin şanlı geçmişini kendi karanlık mazisiyle karşılaştırmasın. Bizim tarihimizde katliam, soykırım yok. Kardeşlik, beraberlik var. Bosna’da yaşananlar taptaze hafızalarımızda.