Bakan Çavuşoğlu’ndan FETÖ İle İlgili Açıklama

» GÜNDEM » Bakan Çavuşoğlu’ndan FETÖ İle İlgili Açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu FETÖ Terör örgütü lideri Fetullah Gülen ile ilgili açıklamalarda bulundu.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FBI’ın FETÖ ile ilgili 15 eyalatte çalışma başlattığını ve bazı yerlerde tutuklamaların başladığını söyledi. FBI, ABD’nin 15 eyalatinde FETÖ ile ilgili çalışma başlattı… Açıklama, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’dan geldi. Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Çavuşoğlu, “FETÖ ile ilgili 15 […]

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu FETÖ Terör örgütü lideri Fetullah Gülen ile ilgili açıklamalarda bulundu.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FBI’ın FETÖ ile ilgili 15 eyalatte çalışma başlattığını ve bazı yerlerde tutuklamaların başladığını söyledi.

FBI, ABD’nin 15 eyalatinde FETÖ ile ilgili çalışma başlattı… Açıklama, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’dan geldi.

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Çavuşoğlu, “FETÖ ile ilgili 15 eyalette FBI’ın başlattığı ciddi bir soruşturma var. FBI bize, bugüne kadar elde ettikleri bulgularla ‘Amerika’daki karanlık yüzünü görmeye başladık” diye konuştu.

Çavuşoğlu, kendilerine New Jersey dahil bazı yerlerde tutuklamaların başladığına yönelik bilgi aktarıldığını da söyledi.

“ESAD İLE ÇALIŞIRIZ DEMEDİM”

Doha’da yaptığı açıklamaya da açıklık getiren Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Biz hiçbir zaman, ‘Esad’ın yaptıklarını tasvip ettik’ demedik, demeyeceğiz de. Bize sorulan soru; ‘adil bir seçimi Esad kazanırsa onunla çalışır mısınız?’ ‘Böyle bir seçim olduğu sürece herkes durumu gözden geçirir’ dedim. ‘Esad ile çalışacağız’ ya da ‘Esad’ı tasvip ediyoruz’ anlamında söylemedim.”