Ayakkabı Ve Çanta Seçimi

» GÜNDEM » Ayakkabı Ve Çanta Seçimi

Şık bir giyim tarzına sahip olmak isteyen kadınlar, uyumlu bir şekilde giyinmelidir. Bu uyum da ayakkabı ve çanta seçimine dikkat etmek ile mümkün olabilir. Doğru seçim ise bazı püf noktaların farkına varmak ile yapılır. Basit ve küçük görünen bu noktalar, ortaya dikkat çekici, şık bir görüntü çıkarabilir. Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır? Doğru ayakkabı seçimi için […]

Şık bir giyim tarzına sahip olmak isteyen kadınlar, uyumlu bir şekilde giyinmelidir. Bu uyum da ayakkabı ve çanta seçimine dikkat etmek ile mümkün olabilir. Doğru seçim ise bazı püf noktaların farkına varmak ile yapılır. Basit ve küçük görünen bu noktalar, ortaya dikkat çekici, şık bir görüntü çıkarabilir.

Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğru ayakkabı seçimi için öncelikle kişinin fiziksel özellikleri dikkate alınmalıdır. Buna göre ilk aşamada kişinin boyu önemlidir. Örneğin, kısa boylu bir bayan, bilekten bağlamalı ayakkabı seçimi kesinlikle yapmamalıdır. Bunun yanı sıra, bacak boyunu olduğundan daha kısa gösterecek uzun çizme seçimleri de yapılmamalıdır. Kişinin fiziğinin daha iyi görünmesini sağlayacak ayakkabılar, bu seçim için önemlidir.

Ayakkabı tarzına karar verildikten sonra geriye renk seçimi kalmaktadır. Ayakkabı renginin giyilecek kıyafetlere uygun olmasına özen gösterilmelidir. Eğer gündelik kullanım için bir ayakkabı seçimi yapılıyorsa moda açısından uygun, koyu renkler tercih edilmelidir. Böylece ayakkabıyı farklı kıyafetlere kombin yapmakta zorluk çekilmeyecektir.

Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çanta seçiminde de fiziksel özellikler dikkate alınırsa, iyi bir görüntü sağlamak mümkün olacaktır. Kısa boylular, büyük çantalar tercih etmemelidir. Bu kişinin daha da kısa görünmesine neden olacaktır. Bunun dışında, şıklık için ayakkabı ve çanta uyumu oldukça önemlidir. Çanta seçimi yaparken mutlaka onun birlikte kullanılacağı ayakkabı da göz önünde bulundurulmalıdır. Ayakkabı ve çantanın renk açısından uyum sağlaması ortaya şık bir kombin çıkaracaktır.