Anaokulunda Öğretmen Dayağı

» GÜNDEM » Anaokulunda Öğretmen Dayağı

Manisa iline bağlı Turgutlu ilçesindeki bir anaokulunda çocuğa dayak atılması olayı güvenlik kameralarına yansıdı. Soruşturma Başlatıldı Söz konusu güvenlik kamerası görüntülerinde 2 Mart Cuma günü yaramazlık yaptığı gerekçesiyle kollarından tutularak sert bir şekilde hırpalanan çocuğun hali yer aldı. Görüntülerde çocuğun daha sonra cezalandırılmak için arşiv odasına kilitlendiği de yer aldı. Öğrencilerin velileri tarafından öğrenilen bu […]

Manisa iline bağlı Turgutlu ilçesindeki bir anaokulunda çocuğa dayak atılması olayı güvenlik kameralarına yansıdı.

Soruşturma Başlatıldı

Söz konusu güvenlik kamerası görüntülerinde 2 Mart Cuma günü yaramazlık yaptığı gerekçesiyle kollarından tutularak sert bir şekilde hırpalanan çocuğun hali yer aldı. Görüntülerde çocuğun daha sonra cezalandırılmak için arşiv odasına kilitlendiği de yer aldı.

Öğrencilerin velileri tarafından öğrenilen bu durum direkt olarak polise bildirildi. Ardından güvenlik kamerasında yapılan incelemeler ile gerçek ortaya çıktı. Bunun üzerine öğretmenler okuldan atılırken haklarında soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

Konu ile ilgili resmi bir açıklama da Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili olarak görev yapan Necmettin Okumuş’tan geldi. Okumuş öğretmenlerin öğrencileri sınıftan çıkarma ve kötü muamelede bulunma gibi bir haklarının olmadığını ifade etti. Öğrencinin hiperaktif olduğunu ancak yine de bu davranışların kabul edilemeyeceğini bildirdi. Ayrıca çocuğun anne ve babasının ayrı yaşadığını da belirten Okumuş konunun takipçisi olacaklarını ifade etti. Çocuklarını emanet eden kişilere karşı sorumlu olduklarını ifade eden Okumuş olayın ağırının ya da hafifinin olmayacağını da belirtti.