Ak Parti’den BBP’ye İttifak Ziyareti

» GÜNDEM » Ak Parti’den BBP’ye İttifak Ziyareti

AK PARTİ’DE İTTİFAK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Haziranda yapılacak erken seçim ile ilgili siyaset arenasında sıcak saatler yaşanırken partilerin ittifak çalışmaları ise tam gazla devam ediyor.Ak Parti Ankara’da Büyük Birlik Partisi ile ittifak görüşmeleri için bir araya geldi.Görüşmenin ardından açıklama yapan Ak Partili Mahir Ünal,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu hafta BBP Lideri Destici ile bir araya geleceğini söyledi. […]

AK PARTİ’DE İTTİFAK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Haziranda yapılacak erken seçim ile ilgili siyaset arenasında sıcak saatler yaşanırken partilerin ittifak çalışmaları ise tam gazla devam ediyor.Ak Parti Ankara’da Büyük Birlik Partisi ile ittifak görüşmeleri için bir araya geldi.Görüşmenin ardından açıklama yapan Ak Partili Mahir Ünal,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu hafta BBP Lideri Destici ile bir araya geleceğini söyledi.

Büyük Birlik Partisi ile ittida görüşmelerine ise Ak Parti’den Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş katıldı.

Görüşme Sonrası Açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi Lideri Mustafa Destici şu ifadelerde bulundu;

BBP Lideri Destici de açıklamasında “İşin başından beri ittifakın yasal hale getirilmesinin doğru olduğunu savunduk. Biz de Cumhur ittifakını desteklediğimizi, BBP olarak bu ittifakın içinde olacağımızı açıkladık. Bugün AK Parti heyeti bizleri ziyaret etti. BBP kendi amblemiyle mi kendi listesiyle mi yer alacak? İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızla yapacağımız görüşme sonrası bunu netleştirmiş olacağız. Elbette ki biz kendi kurumsal kimliğimizle girmeyi arzu ederiz. Bu sadece bizim değil Cumhur ittifakının birlikte vereceği karardır, bu karara da saygılı oluruz. BBP’nin parlamentoda temsil edilmesi de bu anlamda çok önemlidir. Cumhurbaşkanlığı seçimleri en az parlamento seçimleri kadar değerlidir” dedi.

Destici, Abdullah Gül’ün adaylık için isminin geçmesiyle ilgili bir soruya “Onun da yıpratılmaması gerektiğini düşünüyorum. Sayın Gül’ün 2007’ye dönmesi lazım. 367 krizi vardı. Gül’ün seçilmemesi için her türlü yolu denemiş kişiler vardı. Bu muhasebeyi yapacaktır” diye konuştu.

Dün akşam saatlerinde gerçekleşmesi beklenen iki parti arasındaki diyalog, AK Parti Genel Merkezi’ndeki erken seçim mesaisi nedeniyle bugüne ertelenmişti.

Görüşme sonrası bir açıklama yapması beklenen Mahir Ünal’a, dün, ittifaka katılım olup olmayacağı sorulmuş yanıt da, “Herkese kapımız açık” olmuştu. BBP’den, ‘Cumhur İttifakı’ kurulduktan sonra hem ittifaka hem de Erdoğan’a destek açıklamaları gelmişti.