Yerli oto ilgili tartışmalara son noktayı koydu

» EKONOMİ » Yerli oto ilgili tartışmalara son noktayı koydu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Yerli ve milli otomobilin üretimine” ilişkin olarak, “yabancı ülkelerden alınacak teknoloji ve parçalar” üzerine süren tartışmada son noktayı koydu. “Yerli marka Otomobil, yılda 700 binden fazla aracın satıldığı ülkemizde mutlak surette başarmamız gereken bir proje” diyen Özlü, “Bu araçların parçalarını üretecek yerli tedarik sanayimizi geliştirmeyi, bu alanda güçlü […]

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Yerli ve milli otomobilin üretimine” ilişkin olarak, “yabancı ülkelerden alınacak teknoloji ve parçalar” üzerine süren tartışmada son noktayı koydu.

“Yerli marka Otomobil, yılda 700 binden fazla aracın satıldığı ülkemizde mutlak surette başarmamız gereken bir proje” diyen Özlü, “Bu araçların parçalarını üretecek yerli tedarik sanayimizi geliştirmeyi, bu alanda güçlü oyuncu olmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı. TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığının 2018 bütçesi üzerine konuşan Özlü, şunları kaydetti:

MİLLİ OTOMOBİL: Projeyle hem yurt içinde hem de dünya pazarında tercih edilebilir rekabetçi araçlar üretmeyi, otomotivde güncel teknolojiyi yakalamayı ve aynı zamanda bu araçların parçalarını üretecek yerli tedarik sanayimizi geliştirmeyi, bu alanda güçlü bir oyuncu olmayı hedefliyoruz.

BEKLEME ODASINDAN ÇIKTIK: 4.0 Sanayi Devrimi aynı zamanda sanayi dışı bütün alanları da etkileyecek olan Akıllı Toplum 5.0 Devrimi’dir. Maalesef daha önceki sanayi devrimlerini hep geriden takip ettik. Türkiye artık dünyanın bekleme odasından çıkmıştır. Bu dönüşümün ana aktörü olacağız.

YILLIK ORTALAMA 8 OSB: OSB sayımız 308’e ulaştı. Yıllık ortalama 8 OSB kuruyoruz.