Mezgit Balığının Fiyatı El Yakıyor

» EKONOMİ » Mezgit Balığının Fiyatı El Yakıyor

İri mezgit balığı tarihinin en fazla fiyat artışını yaşıyor.Trabzon’da satılan mezgit balığının kilosu son üç gündür 80 TL’ye kadar yükseldi. MEZGİT KALKAN BALIĞI İLE YARIŞIYOR Kilosu 80 110 TL arası değişen kalkan balığı en pahalı balıklar arasında bulunuyor.İri Mezgit balığı ise kalkan balığının fiyatını yakaladı.Mezgitin fiyatının yüksek olması sebebi ile balıkçı esnafı ise balık alamadı.Fiyatı […]

İri mezgit balığı tarihinin en fazla fiyat artışını yaşıyor.Trabzon’da satılan mezgit balığının kilosu son üç gündür 80 TL’ye kadar yükseldi.

MEZGİT KALKAN BALIĞI İLE YARIŞIYOR

Kilosu 80 110 TL arası değişen kalkan balığı en pahalı balıklar arasında bulunuyor.İri Mezgit balığı ise kalkan balığının fiyatını yakaladı.Mezgitin fiyatının yüksek olması sebebi ile balıkçı esnafı ise balık alamadı.Fiyatı yüksek olan Mezgit balığını ise genellikle şu sıralar Restoranlar tercih ediyor.

BARBUNUN FİYATI 50 TL’Yİ GÖRDÜ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait Toptancı Hali’nde bugün itibariyle genellikle kıyı balıkçılarının getirdiği mezgit ve barbun balıkları yer alırken, mezatta üç günde önce kilosu 80 TL’ye kadar çıkan mezgit, bugün itibariyle 50-60 TL’yi gördü. Barbunun fiyatı da mezgitten geri kalmazken, barbunun da fiyatı 50 TL’yi gördü. Balıkçılar özellikle son 5 gündür fiyatların tarihinde hiç bu kadar artmadığını söylediler.