Dolar Ve Euro’da Son Durum Yükseliş Devam Ediyor

» EKONOMİ » Dolar Ve Euro’da Son Durum Yükseliş Devam Ediyor

Son haftalarda Dolar ve Euro’da yaşanan tarihi yükselişler devam ediyor.Dolar ve Euro gün içinde tekrar rekor kırdı ve tarihi zirveyi gördü. DOLAR 4.15 TL EURO 5.14 TL OLDU Bankalararası piyasada Dolar 4.15 TL olurken Euro ise 5.14 TL ile işlem gördü. Yüzde 50 dolar, yüzde 50 eurodan oluşan döviz sepeti de 4,6492 ile rekorunu tazeledi. […]

Son haftalarda Dolar ve Euro’da yaşanan tarihi yükselişler devam ediyor.Dolar ve Euro gün içinde tekrar rekor kırdı ve tarihi zirveyi gördü.

DOLAR 4.15 TL EURO 5.14 TL OLDU

Bankalararası piyasada Dolar 4.15 TL olurken Euro ise 5.14 TL ile işlem gördü.

Yüzde 50 dolar, yüzde 50 eurodan oluşan döviz sepeti de 4,6492 ile rekorunu tazeledi.

Artan jeopolitik riskler, ABD yaptırımları sonrası Rus piyasalarında yaşanan sert kayıplar ve kendi iç riskleri nedeniyle TL dolar ve euro karşısında tarihi düşük seviyeleri görüyor.

Suriye’de kimyasal silah kullanımı iddialarına ABD’nin tepki vereceğini açıklamasının askeri hareketlilik yaratacağı öngörülerinin jeopolitik endişeleri tetiklemesi ve ABD yaptırımları sonrası Rusya piyasalarında yaşanan sert kayıplara paralel ve kendi iç riskleri nedeniyle dolar/TL tarihi zirvesini yeniledi.

Küresel satış baskısının yanında yüksek cari açık ve yüksek enflasyona ilişkin endişelerle Türkiye piyasaları satış baskısından daha da kuvvetli etkileniyor.

Uzmanlar, bugün ABD’de enflasyon başta olmak üzere yoğun veri akışı ile ABD Merkez Bankası toplantı tutanaklarının takip edileceğini belirtti.