Dolar Ve Euro’da Son Durum

» EKONOMİ » Dolar Ve Euro’da Son Durum

Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada dolar/TL 3,99’u aştı, euro/TL 4,95’in üzerinde işlem görüyor. Döviz piyasasında yüksek seyir devam ediyor. Bankalararası piyasada dolar/TL 3,99’u aştı. Geçen hafta ticaret savaşları kaygısıyla dolar 4,0375’le tüm zamanların en yükseğini görmüştü. Euro/TL de 4,95’in üzerinde hareket ediyor. Euro art arda rekorlar […]

Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada dolar/TL 3,99’u aştı, euro/TL 4,95’in üzerinde işlem görüyor.
Döviz piyasasında yüksek seyir devam ediyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL 3,99’u aştı. Geçen hafta ticaret savaşları kaygısıyla dolar 4,0375’le tüm zamanların en yükseğini görmüştü.

Euro/TL de 4,95’in üzerinde hareket ediyor. Euro art arda rekorlar kırması sonrasında 4,9728’e kadar yükselmişti.

Piyasalar ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı endişelerini yakından takip ediyor.

Uzmanlar, bugün Bulgaristan’ın Varna şehrinde başlayacak Türkiye-AB Zirvesi’nin gündemin en üst sırasına yerleştiğini belirtti.

Türkiye-AB zirvesi, AB Konseyi Dönem Başkanı Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Junker’in liderliğinde gerçekleşecek.

Zirveden gelecek haber ve açıklamaların izleneceğini bildiren uzmanlar, yurt dışında ABD’de, Chicago ulusal aktivite ve Dallas Fed imalat endekslerinin takip edileceğini dile getirdi.

Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de 3,9450 ve 3,9340 seviyelerinin destek, tarihi zirve olan 4,0367’nin direnç konumunda bulunduğunu ifade etti.