Dolar Euro Kurlarında Son Durum

» EKONOMİ » Dolar Euro Kurlarında Son Durum

Dolar kuru kaç lira?.. Türkiye seçim haftasına girdi, dolar ve euro kurunda son rakamlar ne?.. FED’in faiz artırması, Avrupa Merkez Bankası’nın da parasal genişlemenin biteceği tarihi açıklaması sonrası dolar ve euroda yön yukarıydı. Yeni haftada ise dolar güne 4,74 TL’den başladı ama 09.15 itibariyle 4,68’e gevşedi… Dolar/TL kurunda bayram tatili sonrası ilk iş gününde durum […]

Dolar kuru kaç lira?.. Türkiye seçim haftasına girdi, dolar ve euro kurunda son rakamlar ne?.. FED’in faiz artırması, Avrupa Merkez Bankası’nın da parasal genişlemenin biteceği tarihi açıklaması sonrası dolar ve euroda yön yukarıydı. Yeni haftada ise dolar güne 4,74 TL’den başladı ama 09.15 itibariyle 4,68’e gevşedi…
Dolar/TL kurunda bayram tatili sonrası ilk iş gününde durum ne?

Geçen hafta üç büyük merkez bankasının kararları sonrası Türkiye’de piyasalar kapalıyken dış dünyada dolar/TL kuru 4,76’ya kadar yükselmiş ve 4,7278’den kapamıştı.

Dolar/TL bu sabah yeni haftaya başlarken 4,7452’yi test etti. Saat 09.13 itibairyle ise 4,6874 TL’den işlem görüyor. Dünyada Dolar Endeksi ise yatay seyrediyor.

Euro/TL ise haftanın ilk işlem gününde 5,4356 ile yatay seyrediyor.

Sterlin kuru 6,26’da

Fed FOMC’nin geçen hafta 2018’in ikinci faiz artırımına karar alması ve bu yılın geri kalanında iki faiz artırımına daha yeşil ışık yakması doları desteklerken, AMB’nin parasal genişlemeyi Aralık’ta bitireceği ancak faizleri artırmamaya devam edeceği açıklaması euroda baskı oluşturdu.

TL varlıklarda ise ana gündem pazar günü yapılacak seçimler.