ASO Başkanından Kur Talebi

» EKONOMİ » ASO Başkanından Kur Talebi

ASO Başkanı Özdebir, 4 bakana mektup yazarak sözleşmesi yapılmış kamu alımlarındaki kur farkı kaynaklı zararın giderilmesi için önlem istedi.Döviz kurundaki artıştan kaynaklı ek maliyet için çözüm arayan sanayiciler, hükümetten yeni adımlar atılmasını talep etti. Sanayiciler, kur farkının sözleşmelerin feshinde dikkate alınan “mücbir” sebepler arasına alınmasını istedi. Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, 4 bakana […]

ASO Başkanı Özdebir, 4 bakana mektup yazarak sözleşmesi yapılmış kamu alımlarındaki kur farkı kaynaklı zararın giderilmesi için önlem istedi.Döviz kurundaki artıştan kaynaklı ek maliyet için çözüm arayan sanayiciler, hükümetten yeni adımlar atılmasını talep etti. Sanayiciler, kur farkının sözleşmelerin feshinde dikkate alınan “mücbir” sebepler arasına alınmasını istedi.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, 4 bakana bir mektup göndererek, sözleşmesi yapılmış kamu alımlarında kur farkından kaynaklı zararın giderilmesi için düzenleme yapılmasını talep etti.

Bu düzenlemenin yapılmaması halinde sözleşmelerin feshi için kur farkının da doğal afet, grev ve seferberlik gibi “mücbir sebep” sayılmasını istedi.

Sanayicilerin vergi ödemesi konusunda sıkıntı yaşadığını vurgulayan Özdebir, firmaların, tahsilat yaptığında KDV ödemesi ve peşin vergilerin taksitlendirilmesinin finansman sorununun çözümünde katkı sağlayacağını kaydetti.