Trump Meksikalıları Kızdırdı

» DÜNYA » Trump Meksikalıları Kızdırdı

ABD Başkanı Trump’la yaptığı telefon görüşmesinde sinirlenen Meksika Devlet Başkanı Nieto, Washington’a yapacağı ziyareti iptal etti. Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde sinirlenince, ABD’ye yapacağı ziyareti iptal etti. Trump ile Nieto arasındaki görüşmede ABD-Meksika sınırına örülmesi planlanan duvar yüzünden gerginlik yaşandı. Yaklaşık 50 dakika süren görüşmede Nieto, […]

ABD Başkanı Trump’la yaptığı telefon görüşmesinde sinirlenen Meksika Devlet Başkanı Nieto, Washington’a yapacağı ziyareti iptal etti.

Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde sinirlenince, ABD’ye yapacağı ziyareti iptal etti.

Trump ile Nieto arasındaki görüşmede ABD-Meksika sınırına örülmesi planlanan duvar yüzünden gerginlik yaşandı.

Yaklaşık 50 dakika süren görüşmede Nieto, Trump’ın sınıra inşaa edilmesi planlanan duvarın maliyetinin Meksika tarafından karşılanmayacağını kabul etmesini istedi. Ancak Trump buna karşı çıktı.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada 2 liderin ziyaret için uygun bir zaman olmadığı konusunda aynı fikirde olduğu belirtildi. ABD ve Meksikalı heyetlerin birlikte çalışmaya devam edecekleri vurgulandı.

Trump seçim kampanyası sırasında yasadışı geçişleri engellemek için Meksika sınırına duvar örüleceğini ve masraflarının da Meksika tarafından karşılanacağını vaad etmişti.