Suriyeli Kız Bana Oscar Ödül Töreninde Yürekleri Dağladı

» DÜNYA » Suriyeli Kız Bana Oscar Ödül Töreninde Yürekleri Dağladı

Oscar törenin bu sene ülkemizin çok yakından tanıdığımız 8 yaşındaki küçük halepli kız bana alabed tören sırasında sahneye çıkarak şarkı söyledi.Halepte yaşanan dramatik olayları sosyal medyadan aktaran küçük kız yürekleri dağladı. Suriye’deki iç savaşın sembollerinden biri olan 8 yaşındaki Bana Alabed yoğun bombardıman sırasında Halep’ten paylaştığı mesajlarla adını duyurdu.Artık tüm dünyada tanınan Bana Alabed Los […]

Oscar törenin bu sene ülkemizin çok yakından tanıdığımız 8 yaşındaki küçük halepli kız bana alabed tören sırasında sahneye çıkarak şarkı söyledi.Halepte yaşanan dramatik olayları sosyal medyadan aktaran küçük kız yürekleri dağladı.

Suriye’deki iç savaşın sembollerinden biri olan 8 yaşındaki Bana Alabed yoğun bombardıman sırasında Halep’ten paylaştığı mesajlarla adını duyurdu.Artık tüm dünyada tanınan Bana Alabed Los Angeles’ta düzenlenen Oscar Ödül Töreninde’de bulundu.

Törende sahneye çıkan Suriyeli kız birçok aktivistle birlikte “Stand Up For Something” adlı şarkıyı seslendirdi.Sahnedeki bir fotoğrafını Twitter’da paylaşan Bana, “Sevgili Oscarlar bu gece Suriye’de ölen çocuklar için ayağa kalkmalıyız.

Bir çocuk ister Amerika’da ister Suriye’de olsun sonuçta çocuktur” mesajını yazdı.Bana Alabed uluslararası camiada adını ilk kez 2016’da duyurdu.Halep’te yaşayan küçük kız iç savaşta tanıklık ettiği dehşet dolu anları Twitter’dan aktarmıştı.

Tweet’leri tüm dünyada haber olan Bana Türkiye’ye getirildi ve yaklaşık 1 yıldır Ankara’da yaşıyor.Küçük kızın, Suriye iç savaşında yaşadıklarını anlattığı, “Sevgili dünya: Suriyeli bir kızın barış çağrısı ve savaş hikayesi” isimli bir de kitabı bulunuyor.