Suriye Ordusu Bazı Köyleri Ele Geçirdi

» DÜNYA » Suriye Ordusu Bazı Köyleri Ele Geçirdi

SURİYE ORDUSU BAZI KÖYLERİ YPG’DEN ALDI Suriye Ordusu, Fırat’ın doğusunda Deyrizor’da, ABD destekli ve çoğunluğunu YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin kontrolündeki bazı köyleri ele geçirdi. Haberi, Suriye Devlet Televizyonu duyurdu. ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR Suriye Ordusu ile, ana omurgasını YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri arasında çatışmalar yaşandığı gelen haberler arasında. Suriye Demokratik Güçleri ise Suriye ordusunun ele […]

SURİYE ORDUSU BAZI KÖYLERİ YPG’DEN ALDI

Suriye Ordusu, Fırat’ın doğusunda Deyrizor’da, ABD destekli ve çoğunluğunu YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin kontrolündeki bazı köyleri ele geçirdi. Haberi, Suriye Devlet Televizyonu duyurdu.

ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR

Suriye Ordusu ile, ana omurgasını YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri arasında çatışmalar yaşandığı gelen haberler arasında. Suriye Demokratik Güçleri ise Suriye ordusunun ele geçirdiği köylerin geri alındığını duyurdu.

Suriye Ordusu ve suriye demokratik güçleri, geçen yıl kenti DAEŞ’ten almak için iki ayrı koldan operasyon başlatmıştı. Şimdi ise, ordu ile Suriye Demokratik Güçleri’yle
çatışıyor. Hükümet güçlerinin Deyrizor’daki operasyonları, bugüne kadar Fırat’ın batısındakı DAEŞ hedeflerine yönelikti.