Rusya ve ABD BM Temsilcilerinden Sıcak Karşılama

» DÜNYA » Rusya ve ABD BM Temsilcilerinden Sıcak Karşılama

YANAKTAN ÖPÜŞEREK TOKALAŞTILAR Günlerdir ABD Başkanı Trump’un Rusya ile ilgili attığı twetler Rusya ABD arasında soğuk ilişkilerin yaşanmasına sebep olmuştu.Rusya ve ABD’nin Birleşmiş Milletler temsilcileri ise bunun aksine birbirlerini çok sıcak bir şekilde karşıladılar. Rusya’nın daimi temsilcisi Vassiliy Nebenzia, ABD temsilcisi Nikki Haley ile selamlaşırken yanaktan öpüşerek tokalaştıklarını söyledi. Rusya ve ABD Suriye konusunda sık […]

YANAKTAN ÖPÜŞEREK TOKALAŞTILAR

Günlerdir ABD Başkanı Trump’un Rusya ile ilgili attığı twetler Rusya ABD arasında soğuk ilişkilerin yaşanmasına sebep olmuştu.Rusya ve ABD’nin Birleşmiş Milletler temsilcileri ise bunun aksine birbirlerini çok sıcak bir şekilde karşıladılar. Rusya’nın daimi temsilcisi Vassiliy Nebenzia, ABD temsilcisi Nikki Haley ile selamlaşırken yanaktan öpüşerek tokalaştıklarını söyledi.

Rusya ve ABD Suriye konusunda sık sık karşı karşıya geliyor. BMGK da iki ülkenin sert tartışmalar yaşadığı yerlerden biri.

Ancak devletler arasındaki ilişkiler gerilse de iki ülkenin temsilcilerinin normal bir çalışma ilişkisi var.

Geçen Salı günü çekilen fotoğrafta, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde sert tartışmalar yaşayan Rusya’nın daimi temsilcisi Vasiliy Nebenzia ve ABD temsilcisi Nikki Haley, toplantı öncesinde samimi bir şekilde selamlaşırken görülüyor.

Sputnik’in haberinde devletlerin gergin ilişkilerinin diplomatların kişisel ilişkilerini etkilemediği belirtildi.

Haley ile yanaktan öpüşerek selamlaştıklarını belirten Nebenzia “Umarım iki ülkenin ilişkileri de bu seviyeye gelir” dedi.

Bu görüntülerden dakikalar sonraysa nebenzia, Haley’in sunduğu tasarıyı veto etti.

Nebenzia’nın sunduğu tasarıysa yeterli desteği göremedi ve reddedildi.

Salı günki hararetli oturumda Türkiye’nin Birleşmiş Milletler daimi temsilcisi Feridun Sinirlioğlu da salondaydı.

Hem Nebenzia hem de Haley Sinirlioğlu’yla selamlaştı ve bir süre sohbet etti.

Hem Nebenzia hem de Haley, Sinirlioğlu’yla selamlaştı ve bir süre sohbet etti.