PYD’yi tutuşturan haber! Arap ve Kürt aşiretler…

» DÜNYA » PYD’yi tutuşturan haber! Arap ve Kürt aşiretler…

Türkiye’nin ÖSO ile birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı, terör örgütü PYD’nin baskısı altında yaşamak zorunda kalan Arap ve Kürt aşiretlerini de cesaretlendirdi. PYD’nin işgali altındaki aşiret yöneticileri Münbiç yakınlarındaki El-Hurda köyünde bir araya geldi. Toplantıda aşiret yöneticileri terör örgütüne karşı birlikte mücadele etme kararı aldı. Afrin’in ardından başlayacak Münbiç operasyonunda da aşiretlerin Türk Ordusu’na destek […]

Türkiye’nin ÖSO ile birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı, terör örgütü PYD’nin baskısı altında yaşamak zorunda kalan Arap ve Kürt aşiretlerini de cesaretlendirdi.

PYD’nin işgali altındaki aşiret yöneticileri Münbiç yakınlarındaki El-Hurda köyünde bir araya geldi.

Toplantıda aşiret yöneticileri terör örgütüne karşı birlikte mücadele etme kararı aldı.

Afrin’in ardından başlayacak Münbiç operasyonunda da aşiretlerin Türk Ordusu’na destek olması ve terör örgütleri PKK/PYD ve DEAŞ’a karşı mücadele etmesi planlanıyor.

ÖSO’DA 1000’E YAKIN KÜRT SAVAŞÇI VAR

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda, Afrin içlerine doğru ilerlemeyi sürdürüyor. PYD ve onun uzantıları operasyonun Kürtlere karşı yapıldığı propagandasına sarıldı. Ancak gerçek hiç de öyle değil. Harekatın ana omurgasını oluşturan ÖSO/Suriye Milli Ordusu bünyesinde yer alan bine yakın Kürt savaşçı, PKK/PYD zulmüne karşı mücadelenin ön saflarında yer alıyor.

Milli Ordu’nun önemli komutanlarından biri de Malik El Kürdi. ÖSO, çatısı altında birçok Kürt grup bulunuyor. ÖSO’ya bağlı Cephet’ül Şamiye saflarında Kürt asıllı 300 asker Afrin operasyonunda YPG/PKK’ya karşı savaşıyor. Esad’a karşı mücadelenin ilk dönemlerinde; Selahaddin Eyyubi Tugayları, Salahaddin’in Torunları gibi Kürt gruplar yer aldı.

Ketaib Suvvar el-Kurd örgütü ise 30 Mayıs 2016’da Afrin çevresinde kuruluşunu ilan etti. Örgüt, PYD-YPG’ye karşı savaşacaklarını duyurdu. Kürt Selamet Hareketi adlı grup da ÖSO bünyesinde savaşıyor.