Prens bin Talal Hakkında Flaş İddia

» DÜNYA » Prens bin Talal Hakkında Flaş İddia

Suudi Arabistan’da yolsuzluk soruşturması nedeniyle gözaltında tutulan bir grup üst düzey ismin daha anlaşma yolunu tercih ederek serbest kaldığı iddia edildi. Serbest bırakılanlar arasında Prens bin Talal’ın da bulunuğu belirtiliyor.Suudi Arabistan’da yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve aralarında prens, bakan ve iş adamlarının da bulunduğu bir grubun serbest bırakıldığı belirtiliyor. Haber, Suudi Arabistan’ın yarı resmi […]

Suudi Arabistan’da yolsuzluk soruşturması nedeniyle gözaltında tutulan bir grup üst düzey ismin daha anlaşma yolunu tercih ederek serbest kaldığı iddia edildi. Serbest bırakılanlar arasında Prens bin Talal’ın da bulunuğu belirtiliyor.Suudi Arabistan’da yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve aralarında prens, bakan ve iş adamlarının da bulunduğu bir grubun serbest bırakıldığı belirtiliyor.

Haber, Suudi Arabistan’ın yarı resmi medya organlarından “Ukaz” gazetesinde yer aldı. Habere göre grup, uzlaşmaya varıldıktan sonra serbest bırakıldı.

Bırakılanlar arasında bir televiyon kanalının sahibi Velid İbrahim ve kraliyet mahkemelerinin eski başkanı Halid El-Tuvaiciri de bulunuyor.

Tutuklu isimler arasındaki Prens El Velid bin Talal’ın da serbest bırakıldığı iddia edildi. Prens Talal kısa süre önce Reuters’a konuşarak, çok yakında serbest bırakılmayı umduğunu aktarmıştı.

Yaklaşık 18 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin 45’inci ismi olan Prens, batılı ülkelerle geniş ticari ilişkileri bulunan bir isim.