Netanyahu: İran kaplanı zincirinden kurtuldu

» DÜNYA » Netanyahu: İran kaplanı zincirinden kurtuldu

Münih Güvenlik Konferansı’nda konuşan İsrail Başbakanı Netanyahu, İran’a ait olduğunu belirttiği insansız hava aracından geriye kalan bir parçayı elinde sallayarak “Kararlılığımızı test etmeyin” dedi. Netanyahu, İran’ı zincirinden kurtulan bir kaplana benzetti. srail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada İran’ı hedef aldı. İran’a ait düşürülen insansız hava aracının bir parçasını gösteren Netanyahu, “Tahran’ın tiranlarına […]

Münih Güvenlik Konferansı’nda konuşan İsrail Başbakanı Netanyahu, İran’a ait olduğunu belirttiği insansız hava aracından geriye kalan bir parçayı elinde sallayarak “Kararlılığımızı test etmeyin” dedi. Netanyahu, İran’ı zincirinden kurtulan bir kaplana benzetti.
srail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada İran’ı hedef aldı.

İran’a ait düşürülen insansız hava aracının bir parçasını gösteren Netanyahu, “Tahran’ın tiranlarına bir mesajım var. İsrail’in kararlılığını test etmeyin” ifadelerini kullandı.

İran için ‘dünyamıza yönelik en büyük tehdit’ ifadesini kullananan Netanyahu, “İsrail, İran rejiminin ensemize bir terör hattı kurmasına izin vermeyecek. Eğer gerekli olursa sadece İran’ın vekillerine değil kendisine karşı da harekete geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başarısız girişim!

Nazi Almanyası’nı durdurmak için yapılan başarısız girişimlerden biri olarak görülen 1938 Münih Anlaşması’yla, 2015 İran Nükleer Anlaşması arasında paralellik kuran Netanyahu, “Anlaşma sadece tehlikeli İran kaplanını zincirlerinden kurtardı” şeklinde konuştu.