Joey Barton’dan Neymar’a Futbolun Kim Kardashian Benzetmesi

» DÜNYA » Joey Barton’dan Neymar’a Futbolun Kim Kardashian Benzetmesi

Sivri dilli eleştirileriyle tanınan eski futbolcu Joey Barton, Neymar’ın fenomen bir futbolcu olmadığını söyleyerek, “Futbolun Kim Kardashian’ı” benzetmesi yaptı. İngiliz eski futbolcu Joey Barton, çarpıcı açıklamalarıyla gündemden düşmüyor. 36 yaşındaki Barton bu kez Paris Saint-Germain’in (PSG) Brezilyalı yıldızı Neymar’a sataştı. İngilizler’in futboldaki asi adamı olarak nitelenen Barton, L’Equipe gazetesine verdiği röportajda Neymar’ı kızdırabilecek ifadeler kullandı. […]

Sivri dilli eleştirileriyle tanınan eski futbolcu Joey Barton, Neymar’ın fenomen bir futbolcu olmadığını söyleyerek, “Futbolun Kim Kardashian’ı” benzetmesi yaptı.

İngiliz eski futbolcu Joey Barton, çarpıcı açıklamalarıyla gündemden düşmüyor. 36 yaşındaki Barton bu kez Paris Saint-Germain’in (PSG) Brezilyalı yıldızı Neymar’a sataştı.

İngilizler’in futboldaki asi adamı olarak nitelenen Barton, L’Equipe gazetesine verdiği röportajda Neymar’ı kızdırabilecek ifadeler kullandı.

2016-20117 sezonunda futbolu bıraktıktan sonra yorumculuğa başlayan ve sivri dilini kimseden esirgemeyen Barton, bu kez Neymar’ı diline doladı.

Barton’a göre, 2018 Dünya Kupası esnasında gösterdiği sportmenlik dışı hareketler nedeniyle futbol kamuoyunun büyük bir kısmından yoğun eleştiriler alan Neymar, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun seviyesinde değil.

Barton, Neymar hakkında “Neymar dünyanın en iyi oyuncusu değil. Rusya’da yine gördük. Messi ve Ronaldo’nun seviyesinde değil. Dünyada ondan daha iyi çok oyuncu var” ifadesini kullandı.

Neymar eleştirisini Kardashian benzetmesiyle sürdüren Barton şöyle konuştu:

“Bence Neymar futbolun Kim Kardashian’ı. O bir futbol fenomeni değil. O bir reklam fenomeni. Tıpkı Kardashian kardeşler gibi.”

Joey Barton, Paris Saint-Germain takımı hakkında da eleştirilerde bulunarak, “PSG, Jordan marka forma giyiyor. Ciddi misiniz?! Bu bir basketbol markası, futbol değil! Siz bir futbol kulübüsünüz. Bende mi sorun var, anlamıyorum” dedi.

Barton, futbol kariyeri bittikten sonra başladığı Fleetwood Town’un teknik direktörlüğü görevini halen sürdürüyor.