İran Ve Suudi Arabistan Birbirlerine Karşılıklı Tehditlerde Bulundu

» DÜNYA » İran Ve Suudi Arabistan Birbirlerine Karşılıklı Tehditlerde Bulundu

İran’da 25 kişinin öldüğü terör saldırısının yankıları sürüyor. İran ve Suudi Arabistan’dan karşılıklı tehdit açıklamaları gelirken terör örgütü DAEŞ, saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen üç kişinin görüntülerini yayınladı. Ülkede bir günlük yas ilan edildi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerika Birleşik Devletleri’ni ve Körfez ülkelerini işaret etti. Tahran’ın saldırıya karşılık vereceğini söyledi. Ruhani, “İran, Amerika Birleşik Devletleri […]

İran’da 25 kişinin öldüğü terör saldırısının yankıları sürüyor. İran ve Suudi Arabistan’dan karşılıklı tehdit açıklamaları gelirken terör örgütü DAEŞ, saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen üç kişinin görüntülerini yayınladı. Ülkede bir günlük yas ilan edildi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerika Birleşik Devletleri’ni ve Körfez ülkelerini işaret etti. Tahran’ın saldırıya karşılık vereceğini söyledi. Ruhani, “İran, Amerika Birleşik Devletleri ile karşı karşıya gelmeye hazır” dedi.

Devrim Muhafızları’ndan ise daha sert bir tehdit geldi. Saldırıyı düzenleyenlerden “Ölümcül ve unutulmaz bir intikam” alınacağı belirtildi.

Suudi Arabistan Veliaht Pprensi Muhammed Bin Selman ise Tahran’a yazılı açıklamayla karşılık verdi. Selman, “Hiç kimsenin ülkemizin egemenliğine saldirmasına ve güvenliğini ihlal etmesine izin vermeyeceğiz” dedi.