İngiliz Bakandan Türkiye İtirafı

» DÜNYA » İngiliz Bakandan Türkiye İtirafı

İngiltere Çevre Bakanı Michael Gove Brexit referandumu sürecinde Türkiye’nin olumsuz bir şekilde gündeme getirilmesi konusunda özeleştiri yaptı. Gove, AB’de kalınması halinde Türkiye’den büyük göç alacaklarına yönelik kampanya yapmanın hata olduğunu kabul etti. İngiltere Çevre Bakanı Michael Gove, “Kampanya sadece bana bırakılsaydı başka türlü olurdu” şeklinde konuştu. Brexit referandumu konulu bir kitap için röportaj veren Michael […]

İngiltere Çevre Bakanı Michael Gove Brexit referandumu sürecinde Türkiye’nin olumsuz bir şekilde gündeme getirilmesi konusunda özeleştiri yaptı. Gove, AB’de kalınması halinde Türkiye’den büyük göç alacaklarına yönelik kampanya yapmanın hata olduğunu kabul etti.
İngiltere Çevre Bakanı Michael Gove, “Kampanya sadece bana bırakılsaydı başka türlü olurdu” şeklinde konuştu.

Brexit referandumu konulu bir kitap için röportaj veren Michael Gove Türkiye’yi gündeme getirme şekillerinin yanlış olduğunu kabul etti.

İngiliz Bakan Gove, Brexit referandum sürecinde yaptığı bir açıklamada Türkiye’nin de aralarında olduğu 4 ülkenin AB’ye girmesi halinde İngiltere’nin birkaç yıl içinde 5 milyondan daha fazla yeni göçmen alacağını iddia etmişti.