Fransa Cumhurbaşkanı Macro’ndan ABD Ziyareti

» DÜNYA » Fransa Cumhurbaşkanı Macro’ndan ABD Ziyareti

BEYAZ SARAY’DA AĞIRLAYACAK Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Amerika Birleşik Devlerini Ziyaret edecek.Macron’un 3 gün sürecek olan ABD gezisinde ABD Başkanı Trump’uda ziyaret etmesi bekleniyor.ABD Başkanı Trump Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u Beyaz Saray’da ağırlayacak.Trump ve Macron arasında gerçekleşecek görüşmenin ana maddelerini ise Suriye ve İran oluşturacak.Öten yandan Fransa basınından ise ilginç bir açıklama geldi.Fransa basını Macron ve […]

BEYAZ SARAY’DA AĞIRLAYACAK

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Amerika Birleşik Devlerini Ziyaret edecek.Macron’un 3 gün sürecek olan ABD gezisinde ABD Başkanı Trump’uda ziyaret etmesi bekleniyor.ABD Başkanı Trump Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u Beyaz Saray’da ağırlayacak.Trump ve Macron arasında gerçekleşecek görüşmenin ana maddelerini ise Suriye ve İran oluşturacak.Öten yandan Fransa basınından ise ilginç bir açıklama geldi.Fransa basını Macron ve Trump arasında özel bir ilişkinin olduğunu söylüyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bu akşam George Washington’ın rezidansı Mount Vernon’da Trump çiftiyle yemek yiyecek.

İki lider yarın Beyaz Saray’da tekrar bir araya gelecek, ardından ortak basın toplantısı yapacak.

İkili görüşmenin gündeminde Suriye’ye hava operasyonu Batı ile İran arasındaki nükleer anlaşma gibi kritik başlıklar var.

Ziyaret öncesi İran ile nükleer anlaşma ve ticaret konularındaki görüş ayrılıkları ön plana çıktı.

Fransa basını ise Macron ile Trump arasında özel bir ilişki olduğundan söz ediyor.

Macron çarşamba günü ortak oturumda Amerikan Kongresi’ne hitap edecek. Macron’un hitabı Fransa eski Cumhurbaşkanı Charles de Gaulle ‘ün 1960’ta Kongre’de yaptığı konuşmayla aynı güne denk geliyor.