Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Putin Bir Araya Geldiler

» DÜNYA » Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Putin Bir Araya Geldiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ile gündem maddesi Suriye olan bir görüşme yaptı. Görüşmede ikinci Türkiye-Rusya-İran zirvesinin İstanbul’da yapılması kararlaştırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yaptı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; görüşmede Afrin ve İdlib başta olmak üzere Suriye’deki gelişmeler ele alındı. Görüşmede iki liderin İdlib’de gerginliği azaltma bölgesinde yeni gözlem noktalarının oluşturulması konusunda anlaştığı […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ile gündem maddesi Suriye olan bir görüşme yaptı. Görüşmede ikinci Türkiye-Rusya-İran zirvesinin İstanbul’da yapılması kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; görüşmede Afrin ve İdlib başta olmak üzere Suriye’deki gelişmeler ele alındı.

Görüşmede iki liderin İdlib’de gerginliği azaltma bölgesinde yeni gözlem noktalarının oluşturulması konusunda anlaştığı bildirildi.

Erdoğan, Putin’e Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili bilgi paylaşımında da bulundu.

”İKİNCİ ÜÇLÜ ZİRVE İSTANBUL’DA”

Ayrıca Türkiye-Rusya-İran liderler zirvesinin ikincisinin de İstanbul’da yapılması kararı alındı.

Suriye’deki gelişmelerin ele alındığı ilk üçlü zirve 22 Kasım 2017’de Rusya’nın Soçi kentinde uygulanmış ve yapılmıştır.