AB’den İngiltere İle Uzlaşma Açıklaması

» DÜNYA » AB’den İngiltere İle Uzlaşma Açıklaması

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker İngiltere parlamentosunda yapılan oylamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Juncker, “İngiltere ile uzlaşmak için gece gündüz çalışacağız” dedi. Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Strazburg’daki Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu oturumunda konuştu. İngiltere Parlamentosu’nda dün yapılan oylamanın, İngiltere’nin AB’den anlaşmasız bir şekilde ayrılma ihtimalini arttırdığını söyledi. İngiltere parlamentosu’na da yüklenen Juncker, “Parlamentonun neye karşı […]

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker İngiltere parlamentosunda yapılan oylamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Juncker, “İngiltere ile uzlaşmak için gece gündüz çalışacağız” dedi.
Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Strazburg’daki Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu oturumunda konuştu.

İngiltere Parlamentosu’nda dün yapılan oylamanın, İngiltere’nin AB’den anlaşmasız bir şekilde ayrılma ihtimalini arttırdığını söyledi.

İngiltere parlamentosu’na da yüklenen Juncker, “Parlamentonun neye karşı olduğunu biliyoruz ancak ne istediğini hala bilmiyoruz” dedi.

AB’nin bir arada ve sakin kalmasının her zamankinden daha önemli olduğunu da dile getiren AB Komisyonu Başkanı Juncker, İngiltere ile uzlaşmak için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

AB’nin Brexit başmüzakerecisi Michel Barnier ise anlaşmalı ayrılık için mevcut anlaşmanın tek ve en iyi seçenek olduğunu belirtti.