Teknoloji Devi Samsung’tan Öğrencilere Özel Telefon

» TEKNOLOJİ » Teknoloji Devi Samsung’tan Öğrencilere Özel Telefon

ÖĞRENCİLER İÇİN GALAXY J2 PRO Merkezi Güney Kore’de bulunan Dünyanın teknoloji Devi Samsung öğrenciler için özel bir telefon icat etti.İnternete bağlanmayan ve sanal dünya ile ilşkiyi kesen bu telefonun fiyatıda çok uygun.Güney Kore’de 186 Dolar olan bu telefonun fiyatı ise Ülkemizde ne kadar olacağı henüz belli değil SANAL DÜNYA İLE İLİŞKİYİ KESİYOR Sanal dünya ile […]

ÖĞRENCİLER İÇİN GALAXY J2 PRO

Merkezi Güney Kore’de bulunan Dünyanın teknoloji Devi Samsung öğrenciler için özel bir telefon icat etti.İnternete bağlanmayan ve sanal dünya ile ilşkiyi kesen bu telefonun fiyatıda çok uygun.Güney Kore’de 186 Dolar olan bu telefonun fiyatı ise Ülkemizde ne kadar olacağı henüz belli değil

SANAL DÜNYA İLE İLİŞKİYİ KESİYOR

Sanal dünya ile ilişkiyi kesen ve internet ile bağlarını koparmak isteyen öğrenciler için Samsung’un geliştirdiği Galaxy J2 Pro’nun ise talep görüp görmeyeceği merak konusu.

SADECE ARAMA VE MESAJLAŞMA VAR

Galaxy J2 Pro, Samsung’un ürettiği yüksek modelli akıllı telefonlarda benzer özellikler taşıyor, ancak 3G, 4G LTE ya da Wi-Fi gibi kablosuz internet bağlantı yolarını desteklemiyor. Sadece SMS ya da telefon görüşmeleri için hücresel erişim noktalarına ulaşabiliyor. Dolayısıyla bu telefon ile Google’da arama yapmak ya da çeşitli sosyal medya uygulamalarını kullanmak mümkün değil.

AMAÇ ÖĞRENCİLERİN DERSLERİNE OLAN DİKKATİ ARTTIRMAK

Samsung, Galaxy J2 Pro’nun, öğrencilerin sınıftayken Snapchat, Instagram, Facebook gibi mesajlaşma uygulamalarıyla dikkatinin dağılmasının önüne geçmek için üretildiğini belirterek, bu modelin öğrencilerin derslerine odaklanması sağlayarak başarılarını arttıracağını ifade etti.

YAŞLILAR İÇİNDE ALTERNATİF BİR TELEFON

Akıllı telefon üreticisi, diğer taraftan Galaxy J2 Pro’nun sınırlı işlevselliğinin akıllı telefonlara hazır olmayan yaşlılar için de çekici olabileceğini açıkladı.

Aynı zamanda bu telefonun çocuklarının internet ile ilişkisini sınırlandırmak isteyen ebeveynlere de yardımcı olabileceği bildirildi.

Firma,18 ile 21 yaşları arasındaki genç alıcılara sınırlı bir zaman dilimi için indirim yapılacağını duyurdu.

Güney Kore’de 186 dolara satışa çıkarılan telefonun Türkiye pazarına ne zaman gireceği ile ilgili henüz bir bilgi verilmedi.

İşte Samsung’un Öğrenciler İçin Geliştirdiği Galaxy J2 Pro’nun özellikleri;

5 inç AMOLED ekran

Beyaz, altın ve siyah renk seçenekleri

138 gram ağılık

1.5 GB RAM

Android işletim sistemi

8 MP arka, 5 MP ön kamera

16 GB hafıza

2.600 mAh batarya

3G, 4G LTE ve Wi-Fi yok

54 saat müzik dinleme süresi