Yeni Malatyaspor A Takımını Tanıyalım

» karma » Yeni Malatyaspor A Takımını Tanıyalım

Yeni Malatyaspor 1986 yılında Malatya Belediye spor ismi ile kurulup aktif olarak mücadelelere başlamıştır. Yeni Malatyaspor haberleri, ise kulübün ana faaliyet alanı olan futbol branşında faaliyet gösteren ana takımıdır. Renkleri sarı siyah olan futbol kulübü şuan Türkiye Süper Liginde mücadele vermektedir. Futbol kulübü Malatya şehrinin şuan süper ligde ki tek temsilcisi konumundadır. Yeni Malatyaspor, kurulduğu […]

Yeni Malatyaspor 1986 yılında Malatya Belediye spor ismi ile kurulup aktif olarak mücadelelere başlamıştır. Yeni Malatyaspor haberleri, ise kulübün ana faaliyet alanı olan futbol branşında faaliyet gösteren ana takımıdır. Renkleri sarı siyah olan futbol kulübü şuan Türkiye Süper Liginde mücadele vermektedir. Futbol kulübü Malatya şehrinin şuan süper ligde ki tek temsilcisi konumundadır. Yeni Malatyaspor, kurulduğu günden itibaren hızlı bir yükseliş grafiği gösterip birçok başarıya da imza atmıştır. Helen de başarı ile mücadele etmeye devam etmektedir.  İç saha maçlarını da Malatya’da bulunan Yeni Malatyaspor Stadında oynamaktadır.

Yeni Malatyaspor A Takımı Oyuncuları

Yeni Malatyaspor A takımı ise pozisyonlarına göre şu futbolculardan oluşmaktadır. Orta saha bölgesinde Buğra Çağıran,  Nuri Fatih Aydın, Murat Yıldırım, Ahmet Ildız, Mitchell Donald, Gheylan Chaaleli, Guilherme Marquez yer alırken.  Böylece Yeni Malatyaspor; orta sahasını çok da güçlendirmeyi de başardı. Bu sayede lig maçlarında artık Yeni Malatyaspor; çok daha güçlü olacak!

Defans kanadında ise Erkan Kaş, Arturo Mina, Özer Özdemir, İssam Chebake, Teenage Hadebe, Mustafa Akbaş ve Robin Yalçın isimleri bulunmaktadır. Hücum alanında ise Gökhan Töre, Eren Tozlu, Thiyevy Bifouma, Berk Yıldız, Adis Jahovic, Moryke Fofana yer almaktadır. Yeni Malatyaspor’un kalecileri şu isimlerden oluşmaktadır: Ufuk Ceylan, Murat Akşit,  Abdulsamed Damlu ve Fabien Fornolle’dir. Genel itibariyle genç ve dinamik isimlerle tecrübeli ve kariyer sahibi oyuncular belli bir uyum içinde A takımı oluşturmaktadır.

Yeni Malatyaspor A Takımı Teknik Kadrosu

Yeni Malatyaspor haberleri zaman içinde gelişen şartlar altında birçok farklı teknik direktör ve teknik ekiple çalışmıştır. Yeni Malatyaspor teknik ekibine bakıldığında ise şu isimlerden oluşmaktadır: Kulübün teknik direktörü Türk futbol tarihi içinde çok büyük bir yere sahip olan Sergen Yalçındır. Sergen Yalçın’ın yardımcılık görevini üstlenen isimler ise, Murat Şahin, Çağdaş Atan, Murat Kaytaz, Gürsoy Yalçın, Levent Açıl ve Stefano Marrone’dir. Yeni Malatyaspor bu teknik kadro yönetiminde maçlarına çıkıp, mücadelelerde eter dökmemektedir.

Yeni Malatyaspor A takımına ait tüm bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Yine Yeni Malatyaspor’un maçlarına, transferlerine ve tüm magazin haberlerine sayfamızda ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.malatyasporhaberleri.com/