Otobüs Kaptanlarının Dikkatine

» karma » Otobüs Kaptanlarının Dikkatine

Otobüs Kaptanlarının Dikkatine Otobüs Kaptanlarının Dikkatine kalkış saati XX:XX olan otobüsler peronları acilen boşaltmalı, boşaltmaması durumunda cezai işlem uygulanacağı yönünde uyarıları hepimiz duymuşuzdur. Ben genellikle bu uyarıları AŞTİ otogarında otobüs bileti alırken duyuyorum. AŞTİ de otobüs bileti almakta aslında bir mesele. Etrafında otobüs bileti satmaya çalışan sşmsarlar bir yandan dilenciler bir yandan evsizler bir yandan […]

Otobüs Kaptanlarının Dikkatine Otobüs Kaptanlarının Dikkatine kalkış saati XX:XX olan otobüsler peronları acilen boşaltmalı, boşaltmaması durumunda cezai işlem uygulanacağı yönünde uyarıları hepimiz duymuşuzdur. Ben genellikle bu uyarıları AŞTİ otogarında otobüs bileti alırken duyuyorum. AŞTİ de otobüs bileti almakta aslında bir mesele. Etrafında otobüs bileti satmaya çalışan sşmsarlar bir yandan dilenciler bir yandan evsizler bir yandan insan hayattan soğuyor. Ayrıca AŞTİ’de şu uyarıya da sık sık duymamıza rağmen yetkililer bu konuda hiç bir önelem almamaktadır. Otobüs terminali içerisinde bulunan çığırtkanlara asla itimat etmeyiniz.

İşin ilginç tarafı anosta gizli anons gayet resmi başlayıp çığırtkan kelimesiyle sokağa doğru taşmaktadir. Ankara’nın kaderi gerçi sokaklar. Neyse konumuza geri dönelim. Otobüs ve seyahat sektörü normal iş sektörleri gibi değil tabiki. Hatta onları ayırırken otobüs şöförleri ve tır şöförleri olarakta ayırabiliriz. İkisi de araç sürmek olarak görünsede aralarında bariz farklar vardır. Örnek verecek olursak otobüs kaptanları sanki resmi bir işte çalışıyormuşcasına tertemiz beyaz bir gömlek hatta apoletleri bile oluyor bazen, kumaş düzgünce ütülenmiş bir pantolon, cebinde en pahalı tütün mamülü ve gözünde kalite bir gözlük bulundurur, ayrıca insanlarla diyalog halindedir, hostları idare eder bazen otobüs bileti ni kontrol eder. Tır şöförleri ise kendilerini nasıl rahat hissediyorlarsa o şekilde giyinir, yollardaki en lezzetli ve en ucuz yemekleri bilir, tek başına arabesk müzikler ile yolculuk yapar ve genelde kiloludurlar.