Köpeğenize Verilen Eğitimin Önemi

» karma » Köpeğenize Verilen Eğitimin Önemi

Genel eğitimden söz edecek olursak, mutlaka köpeğinize verilmelidir. Kimi köpek cinsleri bu tür eğitimleri genelde kendi kendine öğreniyor gibi gözükebilse de bu tarz durumlarda yanlış alışkanlıklar da edinilebilir. Sizlere bu köpek eğitimi kurallarından da söz edeceğiz ve bunları kesinlikle uymanız gerekmektedir. Önemli konulardan bir tanesi ise eve uyum sürecidir. Öncelikle annesinden yeni ayrılmış olan köpek […]

Genel eğitimden söz edecek olursak, mutlaka köpeğinize verilmelidir. Kimi köpek cinsleri bu tür eğitimleri genelde kendi kendine öğreniyor gibi gözükebilse de bu tarz durumlarda yanlış alışkanlıklar da edinilebilir. Sizlere bu köpek eğitimi kurallarından da söz edeceğiz ve bunları kesinlikle uymanız gerekmektedir.

Önemli konulardan bir tanesi ise eve uyum sürecidir. Öncelikle annesinden yeni ayrılmış olan köpek yavrularının eve alıştırılması gerekmektedir. Bu tarz alıştırmalar bittikten sonra bu olay basit bir şekilde atlatılabilmektedir. Bazen köpek yavruları annelerinin ve kardeşlerinin özlemi içerisinde de bulunabilir. Bu sebeple yalnız kaldığı zamanlarda ağlamaya başlamaktadır. Bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken durumlarda köpekle fazla ilgilenilmemelidir. Çok fazla ilgilendiğiniz taktirde köpeğiniz her üzüldüğünde sizden aynı tepkiyi bekler ve her durumda ağlamaya başlarlar. Göremediği zamanlara ise hep mutsuz olup üzülürler.

Köpeğinizin bir diğer yeme içme alışkanlıklarından da söz edecek olursak küçük yavru köpeklerde gerekli besinlerin alınabilmesi için günde 5 öğün yemek verilmektedir. Öğün sayısını arttırdıkça köpek büyüdükçe azaltılarak köpeğiniz bir yaşına geldiğinde ise tek öğüne doğru indirilir. Beslenme alışkanlıkları eğitimi ise köpeklerin önüne konular besini hemen bitirmeli ve bitirmediği taktirde de küçük uyarılar yapılmaktadır. Bu yemek alışkanlığı ise köpek eğitimi sırasında çok önemli bir durumdur. Dikkat etmeniz gereken durumlardan bir tanesi de fazla yemek vermemeniz gerektiğidir. Fazla besin verirseniz hastalanabilir.