• DOLAR
  5,7815
  %0,13
 • EURO
  6,3809
  %0,15
 • ALTIN
  270,67
  %0,21
 • BIST
  103.118
  %-0,03
Kışa girmeden petek temizliği öncelikli işimiz mi olmalı?

Kışa girmeden petek temizliği öncelikli işimiz mi olmalı?

Özellikle eski binaların tesisatları binalar gibi eskidir.  Ve sürekli koruyucu önlemler almaz iseniz sık sık problemler yaşarsınız.  Örneğin eski binalarda fare ve böcek problemi olur.  Yapmanız gereken düzenli olarak ayda bir ilaçlama firmasını gelmesini sağlamanızdır.

Aynı şekilde kombi ve petek temizliği konusunda titiz olmak gerekiyor.  Çünkü dikkatsizliğimiz soğuk kış gecelerinde kalorifersiz kalmamıza yol açabilir.  Buda sinirlerinizi bozmak ile kalmaz hem cebinize hem sağlığınıza ekstra yük getirebilir.

Öncelikle 2 yılda bir mutlaka petek temizliği yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Eğer tesisatınız çok eski ise o zamanda size önerimiz yılda bir tesisatınızı kontrol l ettirmeniz yönünde olacaktır.

Vanaların yanında hava birikmesi, peteklere yerleşen kir bir süre sonra katmer katmer çamur haline dönüşmüş olabilir.   Ve bu bulunduğunuz ortamın yeterince ısınmamasına yol açarak size sıkıntı verecektir.

Eski Tesisatınız Varsa Ne Yapmalısınız?

Öncelikle her yıl kombi dâhil tesisat kontrolünü yaptırın.  Petek temizliği, kombi kontrolü, tesisat temizliği, peteklerden havanın boşaltılması ve bunun gibi her şeyi yaptırmalısınız.  Özellikle eski tesisatlarda uzman desteği önemlidir.  Herhangi bir tamirat gerekirse anında müdahale edebilirler.

5 yıllık bir kombi tesisatınız varsa şimdiye kadar en az iki kez petek temizliği ve kombi kontrolü yaptırmış olmanız gerekir.

Kombi ve petek temizliği deyip geçmeyin.  Kireçlenme, çamurlanma, hava alma daha onlarca sorun sebebi ile eviniz yâda ofisiniz ısınmıyor olabilir.  En fazla iki saat çalışacak uzman ekip sizi tüm bu sonlarınızdan kurtarabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN