• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  283,0100
  % 1,83
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Hosting ne işe yarar?

Hosting ne işe yarar?

İnsanlar gece gündüz demeden günün her saatinde internet sitelerine giriş yapıp dolaşmaktadır. Ne zaman girilse sitenin aktif olduğu görülecektir. Devamlı aktif olmasının altında yatan sebep sitenin internete girmesini sağlayan sunucuları kiralamaktır.

İnternetteki her sitenin kiralanmış bir alanı bulunur. Bilişim dünyasında alan kiralama işlemine Hosting adı verilmektedir. Terim olarak hosting, alan adı barındırmak olarak bilinmektedir.
İnternet hosting işlemlerinde en önemli temel hızdır. Site kullanıcıları bağlanmak istediği sitenin bağlantı hızına dikkat ederler. Günümüzde birçok işlem internet üzerinden yapıldığı için sayfanın hızlı açılması önem arz eder. Hız dışında aranan diğer özellikler ise web sitesini destekleyen boyut, güvenlik ve boyut gibi özelliklerdir.

Hosting şirketleri https://www.sunucucozumleri.com müşterilerinin sitelerini kendi sunucularında barındırmaktadır. Kendi sunucuları da veri işlem merkezlerinde yer alır. Bunlar, hem yazılım hem de donanım adına en gelişmiş güvenlik sistemlerinin güvenli ve sürekli internet bağlantılarına sahip oluşumlardır. Kurulacak internet sitesine göre hosting hizmetleri de çeşitlilik göstermektedir.
Kişisel blog siteleri için temek özelliklere sahip hostingler yeterli iken e-ticaret yapacak kurumsal siteler için güvenliği fazla profesyonel bir hosting hizmeti alınması gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?