Gayrimenkulün Satış Ve Kira Değerini Arttırmanın Yolu

» karma » Gayrimenkulün Satış Ve Kira Değerini Arttırmanın Yolu

  Gayrimenkul fiyatları arttırmanın yolu; gayrimenkulün bakım, onarım işlerini iyi yapmak gayrimenkulün kısa sürede satılmasını yüksek oranda sağladığı açıklandı. Selimiye Emlak hem kiralık ev, hem sahibinden satılık ev için yeni alıcıların dikkatini çekecek değişimler yapmak, evin değerini artıracak faktör olduğunu belirtti. Bu değişimler Neler Olmalı Satılmaya veya kiraya verilecek olan gayrimenkulün emlak fiyatları araştırılmalıdır. Değer araştırması […]

 

Gayrimenkul fiyatları arttırmanın yolu; gayrimenkulün bakım, onarım işlerini iyi yapmak gayrimenkulün kısa sürede satılmasını yüksek oranda sağladığı açıklandı. Selimiye Emlak hem kiralık ev, hem sahibinden satılık ev için yeni alıcıların dikkatini çekecek değişimler yapmak, evin değerini artıracak faktör olduğunu belirtti.

Bu değişimler Neler Olmalı

Satılmaya veya kiraya verilecek olan gayrimenkulün emlak fiyatları araştırılmalıdır. Değer araştırması yapılırken mutlaka yapılması gereken etkenler arasında emsal araştırması gelmelidir. Aynı özellikleri taşıyan gayrimenkulle eşleştirme yapılarak kıyaslanabilir. Emlak değerini artıracak unsurlar irdelenerek taşınmazın fiyatının belirlenmesinde ciddi fayda sağlayacaktır. Selimiye satılık arsa parsel aldığınızda üzerinde konut bulunuyor ise değer artışı işlemi uygulamanın kazandırır. Yapılan emsal araştırmasında soru işaretlerinizi giderecek diğer bir yolsa, evin fiyatını belirlemede size yol gösterici olacak değerleme uzmanlarından yardım almaktır.

Gayrimenkul değerleme uzmanlarıyla yapılan çalışmanın ardından verilen rayiç bedel üzerinden satışa sunabilir, yaptığınız emsal araştırmayla evin değerinden emin olabilirsiniz. Ekspertiz yaptırılması maliyetli olarak görenler adına da bölgeyi bilen, bölgede gayrimenkul alım-satım yapan emlak ofislerinden yardım alabilirsiniz. Fiyatı belirleme ayni zamanda pazarlama konularında da yardım talep edebilirsiniz. Gayrimenkulün satış değerini artıran faktörler arasında; mevki zenginliği, toplu taşıma araçlarına, eğitim kurumlarına, alışveriş merkezlerine yakınlığı gibi ev almayı müşterilerin önemli bulduğu konular arasında ön planda tutmak, bilgi vermek size artı değer kazandıracaktır. Sosyal donatılar bakımdan zenginliğinin yanında mülkünüzün yeni açılacak tesislere mesafesi önemlidir.

Gayrimenkul Değeri

Örneğin sosyal alanlara, alışveriş merkezlerine, park ve benzeri yerlere mesafesi hakkında bilgi vermek avantajdır. Gayrimenkulü alacak alıcıları etkileyen önemli faktörlerdendir. Ucuz kiralık dükkân kiralamak isteyenleri etkilemek amacıyla yapılabilecek püf noktalarsa; dükkânı görmeye gelen müşterinin ilk izlenim olarak bakacağı detay, dükkânın derli toplu, temiz olmasıdır. Burada iş yeri sahibi olarak üzerinize düşen sorumluluk, dükkânın temizliği ve düzenli görünmesi olacaktır. Temizliğinin tamamlayıcı olarak, iç mekân duvarlarının boya badanadan geçmiş olması, var ise hasarların onarılması artı değer kazandıracak detaylar arasında yer alıyor. Böylece gayrimenkulü zengin göstererek değerine katkı sağlayabilirsiniz.

Ev için ise bu durumda evin içerisinde yapılan düzenlemelerin arasında banyo-mutfak tadilatları yine evin değerini ve görmeye gelen alıcıları etkilemenin başında geliyor. Çünkü müşteriler banyo-mutfak temizliği konularında tercih önceliğinde bulunuyorlar. Unutmamalısınız ki yeni görünüme sahip banyo-mutfak, gayrimenkule talip kişilerin gözünde artı olarak görülecektir.

SELİMİYE EMLAK