• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5343
  %0,06
 • ALTIN
  282,41
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Galvano Kimyasalları

Galvano Kimyasalları

Galvano nedir? Sorusunun cevabı için öncelikle galvano sözcüğünün anlamına bakmak gerekir. Galvano kaplama aslında çok yakından tanıdığımız günlük hayatımızın içinde olan ve her yerde örneklerini görebileceğimiz şeylerdir. Örneğin, mutfak veya banyo lavabosunda açtığımız musluk nikel-krom kaplama, mobilyaları monte etmekte kullanılan vidalar çinko kaplama, kolumuza taktığımız saatlerin bir kısmı altın ya da gümüş kaplama, üzerimize giydiğimiz montların fermuarları beyaz bronz nikel kaplamadır. Bu kaplamalar galtek galvano sektörü ürünlerini olaştırmaktadır. Bilim dalı olan kimyanın alt kategorisi “elektrokimya” ile yapılan metal kaplama ya da galvano teknik, metallerin korozyona karşı koruma ya da görselliğini düzeltme açısından başka bir metalle kaplanması işlemine denir.

Galvano Kimyasalları ise genel olarak galvano ve metal kaplama işleminde kullanılan tüm kimyasal ve hammaddeleri anlatmaktadır. Lak kimyasalı da bunlardan biridir.

Yüzey İşlem Kimyasalları; kaplanacak malzeme üzerinde akımlı ya da akımsız olarak çeşitli etkiler renk değişimleri gibi değişimler gerçekleştirir. Gap Kimya, Galvano Kimyasalları ve Yüzey Kaplama  Kimyasalları geniş ürün portföyü ve stokları ile sektöre hizmet vermektedir.

Metal Kaplama Kimyasalları metal kaplama işlemlerinde kullanılan tüm kimyasalları kapsar. Metal Kaplama ise bir metalin korozyon önleme ve/veya daha güzel bir görünüm elde etmek amacıyla diğer bir metal ile kaplanması olayıdır. Metal yüzey  temizleme kimyasalları  temizleme amaçlıdır.. Sıcak Yağ alma , Asidik yağ alma , yağ alma kimyasalı, elektrikli yağ alma nasıl yapılır? Gibi işlemler metal yüzeyleri temizlenmesini sağlar.

Mangan Fosfat Kaplama

Fosfat kimyasalları genelde otomotiv ve silah sektörlerinde yağlı olarak çalışması gereken metal parçaların kaplama işleminde kullanılır. Fosfat kaplama Tuzla, rengi siyahtır. Mangan fosfat işlemi yüksek sıcaklıkta ve öncesinde mangan fosfat formülü ile yapılır. Mangan fosfat prosesi kaplanan parçalar daha sonra koruyucu yağ banyosuna girer. Koruyucu yağ hem nano fosfat kaplanan metalleri korozyondan korur hem de yağın uzun süre koruyucu olarak yüzeyinde kalmasını sağlar. Yağı daha uzun süre bünyesinde tutar ve parçaların rahat çalışmasını sağlar. Bu nedenle de mangan fosfatlanan parçaların aşınması minimuma iner. Mangan fosfat kaplama özellikleri metallere dayanıklılık sağlar. Çinko fosfat fiyatı ekonomiktir. Fosfat çamuru tüm proseslerden sonra atık prosedürlerine göre bertaraf edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN