• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  283,0100
  % 1,83
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Flash Oyunlar Oynamak İster misin?

Flash Oyunlar Oynamak İster misin?

Çocukların boş vakitlerinde sevdiği kahramanlarla oyun oynamalarını tavsiye ediyoruz. Niçin mi? Bilgisayar oyunları veya online oynanan oyunlar onların kendilerini mutlu hissetmelerini sağlar. Detayları görme, el-göz koordinasyonunun sağlanması, hızlı karar verme becerisi kazanma, dikkat toplama ve konsantrasyon, problemleri çözme kaabiliyeti ve olaylara farklı yönlerden yaklaşma gibi becerilerin geliştirilmesi açısından oyun oynamak önemlidir. Çocuklar oyun oyna denildiğinde çok mutlu olurlar. Zira onların stres yenme ve psikolojik sıkıntılarını hafifletme araçlarından en önemlisi oyunlardır.

Peki hangi tür oyunları tavsiye edersiniz? Çocuklara faydalı olabilecek her türlü oyunu tavsiye edebileceğimizi belirterek bu soruya yanıt vermek isteriz. Lakin çocukların sevdiği bir çizgi film karakteri ile birlikte oyun oynaması onların konsantrasyonunu daha da yükseltecektir. Hatta çocukların çoğu bazı karakterlerin oyunlarına odaklanarak boş vakitlerini değerlendirmektedir. Çizgi film oyunları şeklinde kategorize edilen o karakterlerin başında sanırız Tom ve Jerry gelmektedir. Geçmişten günümüze en çok seyredilen çizgi filmler kategorisinde başı çeken bu kült yapımı acaba sevmeyen var mı? Olacağını sanmadığımız gibi oyunlarını da reddedileceğini sanmamaktayız. Tom ve Jerry oyunlarını bu bağlamda tavsiye edebiliriz. Zira Tom ve Jerry Oyunları ile çocukların ince ayrıntılara dikkat etmesini ve maceradan maceraya koşarken el-göz koordinasyonunu geliştirmelerine olanak sağlayabileceğini belirtmek isteriz.

Çocuklar her daim Jerry karakterini tercih ederek Tom’un kovalamacalarından kaçmaya çalışacaklar ve önlerindeki engelleri hızlı kararlar vererek aşmayı öğreneceklerdir. Yine önlerine çıkan problemleri çözmek adına Tom’dan kaçışı kendilerine fırsat göreceklerdir. Her ne olursa olsun Tom ve Jerry Oyunu oynamak çocukların becerilerinin geliştirilmesi için eşsiz bir fırsat olacaktır. İnternette Tom ve Jerry karakterlerinin geneli itibarıyla flash oyunları mevcuttur. Bu oyunların kahir ekseriyeti ise Tom ve Jerry arasındaki koşuşturma üzerine kuruludur. Jerry peynirlere odaklanmışken, Tom’da onu engelleme, hatta yakalama gayreti içerisinde olacak ve bu kısır döngü sürüp gidecektir. Ama geriye tebessüm eden yüzler ve becerilerini geliştiren afacanlar kalacaktır.

Kaynak: https://www.sarioyunlar.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?